کد خبر: 27102
A
مخالف وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت

نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی را اولین آسیب به مدیریت شریعتمداری در وزارت صنعت دانست.

دیده بان ایران: احمدعلی کیخا در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مشکل کشور بیکاری و فقر است و وزارت صنعت یک دستگاه تخصصی است که باید بیشترین نقش را در رفع این معضل داشته باشد، اما اینکه آقای شریعتمداری رئیس ستاد انتخاباتی آقای روحانی بوده‌اند اولین آسیب به مدیریت ایشان است. چرا که مسئولیت سیاسی قبلی وقت ایشان را گرفته و بیم آن می‌رود که ایشان تحت فشار نیروهای سیاسی در انتخاب مدیران دچار انحراف شود و از هدف اصلی خود باز بماند.

وی افزود: به آقای نعمت‌زاده ایراد گرفته می شد که به دلیل تجربه صنعتی به بازرگانی کمتر توجه کرده و این نگرانی در مورد آقای شریعتمداری هم است که تجربه‌اش در امور بازرگانی باعث شود کمتر به مسائل صنعتی توجه کند.

نماینده مردم زابل در مجلس ادامه داد: گفته می‌شود آقای شریعتمداری در زمان معاونت اجرایی رئیس جمهور در تنظیم بازار دخالت کرده و موجب اختلال آن شده است. در حالی که وظیفه وزرا و مسئولین در وهله اول عمل به قانون است.

وی با بیان اینکه در برنامه ارائه شده از سوی وزیر پیشنهادی صنعت ملاحظات زیست محیطی در توسعه صنعتی مورد توجه قرار نگرفته‌، گفت: رئیس جمهور می‌خواهد شتاب بیشتری به توسعه صنعتی بدهد، آیا این بدان معناست که ما دچار عقب گرد در مسائل زیست محیطی خواهیم شد.

کیخا اضافه کرد: ما معتقدیم همسایگان باید از مزایای توسعه کشور بهره‌مند شوند و اولویت اول توسعه تجاری باشد تا بتوانیم از آنها به عنوان بازار صادرات استفاده کنیم اما در برنامه اعلامی آقای شریعتمداری این موضوع بیان نشده است.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مسئولین باید نسبت به وضع مردم پاسخگو باشند. مبادا غفلت از آن شرایط غیر قابل جبرانی را برای کشور ایجاد کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر