کد خبر: 27563
A

سازمان هواپیمایی کشوری آمار جزئی پروازها در طول چهار ساله دولت یازدهم را اعلام کرد.

دیده بان ایران: طبق اعلام این سازمان از سال ۱۳۹۲ تا فر وردین ماه ۱۳۹۶، ۱۱۵ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶۴۸ مسافر در آسمان ایران جابجا شده‌اند. در طول مدت مذکور ۹۶۲ هزار و ۱۴۷ پرواز نیز به ثبت رسیده است.

سازمان هواپیمایی کشوری در تفکیک عملکرد سالانه صنعت هوایی ایران اعلام کرده در سال ۱۳۹۲، ۲۵ میلیون و ۷۳۷ هزار مسافر در جریان بیش از ۲۱۴ هزار پرواز جابجا شده‌اند که از این تعداد بیش از ۱۹۳ هزار پرواز به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و ۲۱ هزار پرواز به شرکت هواپیمایی خارجی اختصاص یافته است.

در سال ۱۳۹۳ نیز ۲۲۹ هزار پرواز در آسمان ایران انجام شده که از این میزان بیش از ۲۰۱ هزار پرواز از سوی شرکت‌های  داخلی و ۲۸ هزار پرواز از سوی ایرلاین‌های خارجی انجام شده اند. بر این اساس مسافران هوایی سال ۱۳۹۳ بیش از ۲۸ میلیون و ۱۷۳ هزار نفر بوده‌اند.

در سال ۱۳۹۴ نیز آمار پروازهای ایران افزایش جزیی را به ثبت رسانده است. بر این اساس در جریان بیش از ۲۴۴ هزار پرواز ۲۸ میلیون و ۸۷۷ هزار نفر در صنعت هوایی ایران جابجا شده‌اند که از این رقم بیش از ۲۰۹ هزار پرواز از سوی ایرلاین‌های داخلی و ۳۵ هزار پرواز از سوی شرکت‌های خارجی انجام شده است.

عملکرد آسمان ایران در سال ۱۳۹۵ با پیشرفتی قابل توجه مواجه شده به این صورت که تعداد مسافران هوایی در این سال به مرز ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسیده است. در این سال همچنین ۲۷۳ هزار پرواز انجام شده که از این رقم ۲۳۴ هزار پرواز آن به ایرلاین‌های ایرانی و ۳۸ هزار پرواز را شرکت‌های خارجی انجام دادند.

برآوردهای سازمان هواپیمایی کشوری از وضعیت ناوگان کشور نیز نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۲ ایران ۲۴۴ هواپیما با حدود ۴۱ هزار صندلی فعال داشته که این رقم  در سال ۱۳۹۳ به ۲۴۸، در سال ۱۳۹۴ به ۲۶۸ و در سال ۱۳۹۵ به ۲۸۷ فروند هواپیما  رسیده است.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری در حال حاضر ایران ۳۰۰ فروند هواپیما با بیش از ۴۷ هزار صندلی پرواز دارد.

بر این اساس در طول دوران چهار ساله دولت یازدهم ۵۲ فروند هواپیمای جدید به ناوگان ایران اضافه شده و این سازمان اعلام کرده است که با هدف افزایش سهم جابجایی مسافران هوایی در منطقه  وجهان به دو برابر ناوگان فعلی احتیاج خواهد داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر