کد خبر: 28087
A

بندر 'حمد' بزرگترین و پیشرفته ترین بندر قطر محسوب می شود. این بندر که درمنطقه ام الهول درجنوب دوحه قرار دارد، شامل بخشی برای انبار کردن کالاهای مواد غذایی است و ذخایر راهبردی کافی برای سه میلیون نفر به مدت دو سال در آن نگهداری خواهد شد و نیز 200 درصد از نیازهای بازار داخلی این کشور را تامین خواهد کرد.

دیده بان ایران: تمیم بن حمد آل ثانی' امیر قطر روزسه شنبه بزرگترین بندر این کشور را که بزرگترین بندر خاورمیانه نیز محسوب می شود، افتتاح کرد.

 

به گزارش شبکه خبری الجزیره، بندر 'حمد' بزرگترین و پیشرفته ترین بندر قطر محسوب می شود.

این بندر که درمنطقه ام الهول درجنوب دوحه قرار دارد، شامل بخشی برای انبار کردن کالاهای مواد غذایی است و ذخایر راهبردی کافی برای سه میلیون نفر به مدت دو سال در آن نگهداری خواهد شد و نیز 200 درصد از نیازهای بازار داخلی این کشور را تامین خواهد کرد.

همچنین مقامات قطری امیدوارند افتتاح این بندر، هزینه واردات این کشور را کاهش دهد و سی و پنج درصد از تجارت خاورمیانه را به خود اختصاص دهد.

مقامات قطری بر این باورند که افتتاح این بندر می تواند نقش مهمی در شکستن تحریم و محاصره قطر ایفا کند چرا که می تواند جایگزین تنها گذرگاه زمینی قطر با عربستان که از سوی ریاض بسته شده باشد.

براساس این گزارش افتتاح این بندر شش ماه پیش از موعد مقرر آن و با هزینه ای کمتر از میزان برآورد شده آن به پایان رسیده است.

عربستان روز دوشنبه (۱۵خرداد) به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، موریتانی، جزایر مالدیو و رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن با ادعای حمایت قطر از تروریسم و افراط گرایی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کرد.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن سال جاری میلادی به دنبال قطع روابط دیپلماتیک خود با قطر مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر