کد خبر: 29607
A

تعدادی از کارگران کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه، دور جدید اعتراضات صنفی خود را آغاز کرده‌اند.

دیده بان ایران:  کارگران کارخانه بلبرینگ سازی از روز 11مهر ماه نسبت به عدم پرداخت مطالبات معوقه  اعتراض کردند،عدم پرداخت دست کم 6ماه از حقوق یکی از دلایل این اعتراض است.

بنابر این گزارش،در کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز حدود220 نفر کارگر رسمی و قراردادی فعالیت دارند که 75 درصد از دستمزد اسفندماه 95 و دستمزد کامل شش ماه نخست سالجاری را از کارفرما طلبکارند.کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز یکی از واحدهای موفق صنعتی استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که تا پیش از سال 91 محصولات آن به صورت پیش‌فروشی عرضه می‌شد. کارگران می گویند: مشکلات این واحد خصوصی‌سازی شده از زمان واگذاری به بخش خصوصی به تدریج ایجاد شده است.

* بلبرینگ‌سازی وارث خصوصی‌سازی غلط شده است

«چنگیز قاسمی» رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی با تایید اعتراض صنفی کارگران کارخانه بلبرینگ‌سازی در اعتراض به معوقات مزدی گفت: مشکلات واحد‌های صنعتی همانند بلبرینگ‌سازی تبریز از زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی به بخش خصوصی واگذار شد.متاسفانه به دلیل اجرای غلط این قانون از حدود یک دهه قبل تاکنون مشکلات عمده‌ای متوجه امنیت شغلی و معاش کارگران شده است.

قاسمی در خاتمه از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست به مشکلات واحد‌هایی همانند بلبرینگ‌سازی که در نتیجه اجرای غلط قانون خصوصی‌سازی با مشکل روبرو شده‌اند؛ رسیدگی کنند.

منبع: تسنیم 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر