کد خبر: 30703
A

:مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران از بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی مشترکان برق تهرانی به شرکت توزیع برق استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حسین صبوری با بیان اینکه شرکت توزیع برق استان تهران عهده‌دار برق‌رسانی به ۴.۵ میلیون مشترک در استان تهران است، گفت: مشترکان استان تهران ۱۵ درصد مشترکان کل کشور را تشکیل می‌دهند. به دلیل افزایش بی‌رویه مصرف، میزان مصرف برق سالیانه حدود ۵ درصد در تهران افزایش دارد و به دلیل منابع محدودی که در اختیار داریم هر سال برنامه‌ریزی‌های لازم برای گذر از پیک مصرف برق انجام می‌شود.

وی از رشد ۵ درصدی میزان مصرف برق در تابستان سال ۹۶ نسبت به تابستان سال ۹۵ خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همکاری مردم شرکت توزیع برق استان تهران نسبت به سال گذشته مشکلات کمتری در تامین برق در زمان پیک مصر ف داشت. در حال حاضر میزان مصرف برق در تهران ۲۸۰۰ مگاوات است که نسبت به پیک تابستان حدود ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران از کاهش ۱۵ درصدی خاموشی در تابستان سال جاری نسبت به تابستان سال ۹۵ خبر داد و افزود: شرکت توزیع برق استان تهران از حالا در حال انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برای عبور از پیک تابستان سال ۹۷ است و پیش‌بینی می‌شود میزان مصرف برق در تابستان ۹۷ حدود ۶ درصد رشد داشته باشد.

بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی مشترکان تهرانی به شرکت توزیع برق استان تهران

صبوری در ادامه از بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی مشترکان تهرانی به شرکت توزیع برق استان تهران خبر داد و گفت: از نظر قانونی و طبق آیین نامه تکمیلی راه‌هایی برای وصول این بدهی‌ها از جمله قطع برق است اما ما راه نهایی را قطع برق انتخاب کرده‌ایم و این بدهی‌ها بیشتر از راه تعامل و تقسیم و تهاتر وصول خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر