کد خبر: 31029
A
در معاملات تالار شیشه‌ای رخ داد

امروز تالار شیشه‌ای شاهد معاملاتی کم حجم و نسبتا کم نوسان بود، دماسنج بازار سرمایه نیز ۱۴ واحد رشد کرد و به رقم ۸۷ هزار و ۸۹۷ واحدی رسید، روند تغییرات قیمت سهم‌ها امروز در بسیاری از گروه‌ها کاهشی بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، امروز چهارشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۴ واحد رشد کرد و به رقم ۸۷ هزار و ۸۹۷ واحدی رسید، اما شاخص کل هم وزن با حدود ۹ واحد کاهش تا رقم ۱۷ هزار و ۵۴۲ واحدی پایین آمد.

شاخص آزاد شناور نیز با ۸.۸ واحد افت به رقم ۹۴ هزار و ۶۵۶ واحدی رسید. شاخص بازار اول با ۱۷ واحد افت مواجه شد، اما شاخص بازار دوم رشد ۱۸۷ واحدی را تجربه کرد.

در داد و ستدهای آخرین روز تالار شیشه‌ای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گروه مپنا و مخابرات ایران هر یک به ترتیب با ۳۲، ۲۳ و ۱۰ واحد تاثیر، بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل پالایش نفت اصفهان ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی شازند به ترتیب با ۱۶، ۱۲ و ۹ واحد تاثیر، سعی کردند شاخص را به سمت پایین هدایت کنند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی روند قیمت عمده سهم‌ها کاهشی بود و اکثرا در قیمت پایانی حدود ۱.۵ درصد افت داشتند. در این گروه ۱۹ میلیون و ۶۹۷ هزار سهم به ارزش بیش از پنج میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

همچنین در گروه خودرو و ساخت قطعات ۸۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان داد و ستد شد و در گروه فلزات اساسی بیش از ۳۷ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۹ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت. امروز فلزی‌ها عمدتا کمتر از یک واحد در قیمت پایانی افزایش یا کاهش داشتند.

روند قیمت سهام قندی‌ها نیز امروز به جز در پنج نماد کاهشی بود. در این گروه شش میلیون سهم به ارزش حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان داد و ستد شد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۷۹ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴۸۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۶۱۹ نوبت داد و ستد می‌شود.

آیفکس نیز امروز با ۹.۳ واحد رشد مواجه شد و تا کانال ۹۷۶.۹ بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۶۸ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۲۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی را رد کرد. از جمله نمادهای تاثیرگذار در آیفکس می‌توان به پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه گذاری مس سرچشمه اشاره کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر