کد خبر: 32637
A
مشاور وزارت صنعت، معدن و تجارت:

مشاور وزارت صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی سراسری دستیاران جوان شهرک های صنعتی از برگزاری "اولین نمایشگاه توانمندی های جوانان کارآفرین و صنعتگر" و همچنین انتشار "کتاب جامع اطلاعات کارآفرینان جوان کشور" در آینده نزدیک خبر داد.

 دیده بان ایران: "سعید الله بداشتی"  مشاور وزارت صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران حاضر در گردهمایی سراسری دستیاران جوان در شهرکرد، گفت: طی ماه های گذشته از آغاز فعالیت رسمی دستیاران جوان در استان ها، حدود ۱۰۰۰ کارآفرین جوانِ مستقر در شهرک های صنعتی کشور شناسایی شده اند و یکی از ماموریت های دستیاران جوان در استان ها بازدیدهای مستمر از طرح ها و واحدهای تولیدی جوانان، شناسایی مشکلات انها و پیگیری تا رفع کامل موانع پیش روی جوانان است.

مشاور وزارت صنعت، معدن و تجارت در امور جوانان کارآفرین با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی-تولید و اشتغال و ضرورت ایجاد فرصت های شغلی افزود: با توجه به اینکه بخش صنعت نقش بسزایی در تحقق اشتغالزایی در کشور دارد، فعالیت این جوانان در عرصه کارآفرینی بسیار حائز اهمیت بوده و حمایت از جوانان کارآفرین و رونق کسب و کار آنها، تضمین کننده تحقق وعده دولت محترم جهت ایجاد فرصت های شغلی برای جامعه می باشد.

وی همچنین به پیگیری های معاون اول برای حضور موثرتر جوانان در عرصه های مدیریتی اشاره کرد و افزود؛ ضمن قدردانی از عنایت و صراحت سیاست های إعلامی از سوی ریاست محترم جمهور و معاون اول در جهت تقویت حضور جوانان در رده های مدیریتی، امیدوارم این پیگیری ها به ثمر برسد و یک راهکار عملیاتی تر برای حضور قدرتمند جوانان در روند توسعه تبیین شود.

سعید الله بداشتی گفت: امروز برخی از وزرا به انتصاب های قابل ستایشِ جوانان در رده های معاونت و مدیر کلی دست زده اند اما این کافی نیست و از دیگر وزیران محترم دولت انتظار داریم تا دستور صریح رییس جمهور مبنی بر به کارگیری جوانان در رده های مدیریتی را جامه عمل بپوشانند و از جوانان متخصص و توانمندِ حامیِ دولت برای حضور در عرصه های کلان مدیریتی بهره برند و تسلیم سیاسی کاری ها و لابی هایی که مانع حضور این نسل جوانِ انقلابی می شود، نشوند.

همچنین مشاور وزارت صنعت، معدن و تجارت در امور جوانان کارآفرین و صنعتگر از افزایش سهم مشارکت جوانان در دولت دوازدهم خبر داد.

"سعید الله بداشتی" مشاور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در امور جوانان در حاشیه گردهمایی سراسری دستیاران جوان سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در شهر کرد با اشاره به تاکید و تصریح دکتر روحانی ریاست محترم جمهور در خصوص استفاده از نیروهای جوان در عرصه مدیریت کشور، گفت: می بایستی با اموزش نیروهای جوان در حوزه های مختلف و انجام کادر سازی های لازم، جوانانی مجرب و کارآزموده را برای پذیرش پست های مدیریتی و حضور عرصه های تصمیم گیری اماده نمود. 

وی افزود: یکی از اهداف سومین گردهمایی سراسری دستیاران جوان استانها در شهر کرد که با حضور "مدیرعامل"شرکت شهرکهای صنعتی و "معاون استاندار" چهار محال و بختیاری برگزار شد، ارزیابی عملکرد دستیاران جوان و میزان پیشرفت ماموریت های محوله و برنامه ریزی دقیق جهت پیشبرد برنامه های در دست اقدام بود. 

سعید الله بداشتی در این خصوص گفت: فعالیت دستیاران جوان در شهرک های صنعتی کشور این فرصت را برای جوانان کارآفرین فعال در صنعت فراهم می سازد تا با ارتباط نزدیک با ما و دستیاران جوان، به صورت ویژه مشکلات خود را مطرح و از طریق دستیاران جوان جهت رفع مشکلات، پیگیری های لازم را انجام دهند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر