کد خبر: 34364
A

رئیس فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی (فموزا) گفت: تحقیق و توسعه در زمینه خودرو در ایران مورد توجه قرار گیرد و ایران ظرفیت‌های خوبی در حوزه انرژی‌های سبز دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، جان تورنتس شنبه شب در نشست فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما در تهران اظهار داشت: موضوعات مختلفی در نشست ایران مورد بحث قرار می‌گیرد و پنل بانکی بسیار اهمیت دارد و باید طرح‌های مورد نظر در این بخش ارائه شود.
وی با بیان این که ایران ظرفیت‌های خوبی در حوزه انرژی‌های سبز دارد، افزود: شرکت‌های خارجی باید در این زمینه ورود کنند و به اجرای طرح‌های مشترک در زمینه‌های مختلف بپردازند.
وی با اشاره به این که تحقیق و توسعه در زمینه خودرو نیز باید در نشست فرصت‌های اقتصادی ایران مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: شرکت‌های نوین باید مورد توجه قرار گیرند و باید درباره ابتکاراتی که در زمینه‌های مختلف وجود دارد، بحث کرد.
تورنتس اضافه کرد : شکوفایی اقتصادی باید در منطقه مورد توجه قرار گیرد و در بخش‌های مراقبت‌های پزشکی، میراث فرهنگی و گردشگری نیز در بخش‌های مختلف تلاش کرد و این‌ها اهمیت زیادی دارد.
وی با بیان این که در بخش تخصصی نشست فرصت‌های اقتصادی ایران روی این موارد کار می‌شود، گفت: بخش‌های خصوصی و دولتی با هم مذاکره می‌کنند و در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری و بهبود فضای کار متمرکز می‌شوند.
به گزارش ایرنا، این نشست چهار روزه با همکاری استانداری سمنان و فدراسیون جهانی مناطق آزاد (فموزا) و حضور مسئولان و سرمایه گذاران از 26 استان و بین الملل برگزار می شود.
استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر