کد خبر: 34434
A

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: حمایت از تولید داخلی برای تامین ماشین آلات معدنی، تکلیفی است که همه باید انجام دهیم، اما باید ابعاد منطقی و اقتصادی آن را در نظر گیریم تا محصول تولیدی با قیمت تمام شده مناسب و قابل رقابت عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از پورتال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان، در نشست با تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی، بیان داشت: می توان در یک بازه زمانی سه ساله با شرکت‌های معتبر تولیدکننده ماشین آلات معدنی برای واردات و احداث خط تولید این ماشین آلات به توافق رسید تا پس از مدت تعیین شده، محصولات با کیفیت در داخل کشور تولید شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: با ورود به مرحله استخراج و فرآوری، تامین ماشین آلات معدنی مناسب جزو اولویت‌های این حوزه است و باید تعهد خود را در این زمینه انجام دهیم.
کرباسیان ادامه داد:حمایت از تولید داخلی جزو باورهای ملی بوده و از افتخارات ما به شمار می‌رود، موضوع تولید ملی در کشور در برخی محصولات به گونه ای شده است که در منطقه می توانیم حرفی برای گفتن بزنیم، اما در برخی محصولات به دلیل اینکه قیمت تمام شده بالایی داشتند، نتوانستیم در بازار رقابت کنیم.
وی خاطر نشان کرد: اینکه همچون دهه 60، صفر تا 100 همه کالاها را در داخل بسازیم ، منطقی به نظر نمی‌رسد و باید به تولید اقتصادی فکر کنیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: اجرای تفکر 100 درصدی تولید کشاورزی بود که موجب شد اغلب آب‌های زیرزمینی را وارد فرآیند کشاورزی کنیم و در نتیجه سهم نسل آینده را به حداقل برسانیم.
کرباسیان اضافه کرد: در موضوع تامین ماشین آلات معدنی، حمایت از تولید داخلی، تکلیفی است که همه باید انجام دهیم، اما باید ابعاد منطقی و اقتصادی آن را در نظر گیریم تا محصول تولیدی با قیمت تمام شده مناسب و قابل رقابت عرضه شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: با توجه به اینکه امکان تأمین مالی برای خرید ماشین آلات معدنی توسط پیمانکاران سخت است، باید از طریق بانک‌ها و صندوق توسعه ملی این موضوع حل شود.
وی تاکید کرد: باید با همدلی بین تولید کنندگان و واردکنندگان، ماشین آلات معدنی مورد نیاز بخش معدن را تأمین کنیم.
با توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی و نیز اهمیت دولت دوازدهم و وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوع معدن، پس از برنامه اکتشاف (که تاکنون 250 هزار کیلومتر مربع انجام شده و محدوده های جدیدی حاصل شده است)، استخراج و فرآوری مواد معدنی اولویت می‌یابد.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر