کد خبر: 34509
A

مدیر کل گمرک باشماق مریوان از شبانه روزی شدن در خروج گمرک باشماق خبر داد و اعلام کرد: با توجه به توقف موقت فعالیت های گمرکی در دو مرز پرویز خان و تمرچین پیرانشهر فعالیت های این گمرک 50 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از گمرک، جهانگیر بخشی گفت: گمرک باشماق در مرز مریوان و در همجواری استان سلیمانیه منطقه کردستان عراق قرار دارد و همزمان با افزایش ورود کامیون های صادراتی به این مرز فعالیت های درب خروج این گمرک شبانه روزی شده است .
وی افزود: با وجود برف و سرمای هوا و شرایط خاص اقلیمی منطقه کارکنان این گمرک تا پاسی از شب در بخش صادرات و ترانزیت خدمات ارائه می کنند و در خروج این گمرک هم پاسخگوی مراجعه کنندگان به صورت شبانه روزی است.
بخشی در ادامه از نشست ویژه با طرف عراقی خبر داد و گفت: بر اساس مذاکرات و برنامه ریزی های انجام شده، قرار است دروازه مشترک مرزی میان گمرکات دو طرف مرز ایحاد شود و بازرسی و ارزیابی کالاها در یک طرف مورد تایید طرف مقابل قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، باشماق، پرویزخان و تمرچین سه گذرگاه رسمی گمرک ایران با منطقه کردستان عراق است؛ در مهرماه گذشته به دلیل برگزاری همه پرسی غیرقانونی در این منطقه و به درخواست دولت قانونی عراق، تردد کامیون های حامل مشتقات نفتی از این سه مرز محدود شد و اکنون تنها مرز پرویزخان فعال است.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر