کد خبر: 34526
A

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بسیج بستر و ظرفیت بزرگی برای خدمت‌رسانی است، به نقل از رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مجموعه بسیج 10 هزار گروه جهادی در حوزه سازندگی تشکیل داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از خانه ملت، سید حسین نقوی حسینی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای مظلوم بسیج، گفت: سردار غیب‌پرور رییس سازمان بسیج به همراه معاونین این مجموعه در این کمیسیون حضور یافتند.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همچنین در این جلسه، تودیع معارفه سردار یزدی معاون پارلمانی سابق سپاه و سردار جوکار معاون پارلمانی فعلی انجام شد.
وی با اشاره به ارائه گزارش نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس از مناطق زلزله زده و تاکید بر پدافند غیرعامل، افزود: همچنین در این جلسه، بحث مفصلی پیرامون همت و تلاش مسئولین در جهت حل مسئله موسسات مالی – پولی صورت گرفت و در ادامه پیرامون نیازها و مشکلات بلندمدت زلزله زدگان گفت‌وگو شد و در این زمینه مفصل بحث شد.
نماینده مردم در مجلس دهم به اظهارات معاون پارلمانی سابق سپاه اشاره کرد و ادامه داد: سردار یزدی در این جلسه گفت که باید از همکاری و مساعدت کمیسیون طی 10 سال گذشته با اینجانب به عنوان معاون پارلمانی سپاه در مجلس تقدیر و تشکر می‌کنم. همه تلاش ها در این مدت برقراری ارتباطات دوسویه بین مجلس و سپاه بود که به نحو خوبی محقق شد.
نقوی حسینی با بیان اینکه معاون پارلمانی سابق سپاه درخواست کرد تا به تهران نیز کمک شود زیرا نیازمند خدمت است، اظهارکرد: همچنین در جلسه امروز سردار جوکار که مسئولیت پارلمانی سپاه را عهده‌دار است گفت که درخواست ما نیز ادامه همکاری و هماهنگی نزدیک سپاه با مجلس و متقابلا است و با تجربه یک دوره نمایندگی در مجلس سعی خواهد شد تعامل بین مجلس و سپاه تقویت شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ادامه جلسه، سردار غیب پرور نیز ضمن تبریک هفته بسیج و پیروزی‌های عظیم جبهه مقاومت، شهادت امام حسن عسگری (ع) را تسلیت گفت.
وی به اظهارات رییس سازمان بسیج در این کمیسیون اشاره کرد و گفت: انتظار حضرت آقا این است که حضور سازمان یافته جوانان در حوزه تولید علم، هنر و فرهنگ در دستور کار بسیج قرار بگیرد و قطعا در دستور کار قرار گرفته و خواهد گرفت؛ دراین راستا سازماندهی چند هزار گردان از نیروهای محلی، بومی، جوان، مومن و انقلابی یک ظرفیت بزرگ برای جمهوری اسلامی است.
نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: طبق صحبت های سردار غیب‌پرور امسال حدود یک صد هزار نفر از آنان در طرح آموزش مجددا قرار گرفتند؛ همچنین اشاره شد که بسیج بستر و ظرفیت بزرگی برای خدمت‌رسانی است و در حوزه‌های مختلف اعم از محیط زیست گرفته تا کمک به زلزله‌زدگان و سایر آسیب‌های طبیعی، محروم زدایی، سازندگی و سایر حوزه ها، بسیج آماده فعالیت جهادی است.
نقوی حسینی با اشاره به اظهارات رییس سازمان بسیج، افزود: بسیج 10 هزار گروه جهادی در حوزه سازندگی تشکیل داده است؛ در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی نیز خدمات بسیج ارزشمند است و ما آماده کمک رسانی هستیم. در این بین 325 محله در 187 شهر کشور در زمینه مقابله با اعتیاد و طلاق ورود پیدا کرده و اقدامات موفقیت آمیزی انجام داده شده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق گفته های رییس سازمان بسیج حدود هشت میلیون نفر خدمت پزشکی ارائه شده است، خاطرنشان کرد: وی اذعان کرد که انتظار داریم مجلس در حوزه تأمین اعتبارات، به ما کمک کنند و پشتیبانی اعتباری صورت پذیرد. همچنین در ادامه فرمانده بسیج جامعه پزشکی کشور گزارش جامعی از خدمات پزشکی در مناطق محروم ارائه کرد.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر