کد خبر: 34884
A

استاندار خراسان رضوی گفت: طرح تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد تجاری از سوی هیات دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علیرضا رشیدیان روز سه شنبه در حاشیه بازدید از ظرفیت ها و طرحهای اقتصادی شهرستان سرخس در جمع خبرنگاران افزود: طرح تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به منطقه آزاد در اواخر دولت یازدهم توسط شورای عالی مناطق آزاد به تصویب رسید.
وی اظهار کرد: معاون اول رئیس جمهوری قول دادند که پس از رفع برخی مشکلات و هماهنگی های لازم با مجلس شورای اسلامی، طرح مزبور برای بررسی و تصویب به مجلس خواهد رفت.
وی گفت: برخی قوانین مربوط به مناطق آزاد تجاری با قوانین مربوط به وقف مغایرت دارد لذا آستان قدس رضوی آمادگی خود را برای حل این مشکلات و همکاری با مدیریت استان در این زمینه اعلام کرده است.
استاندار خراسان رضوی افزود: منطقه ویژه اقتصادی سرخس دارای ظرفیت های بیشمار و مطلوب است که امیدواریم با تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری بتوان از این ظرفیتها بهره گرفت.
وی با اشاره به تعهد استان مبنی بر تحقق 160 هزار فرصت شغلی در سال جاری اظهار کرد: در این زمینه سهمیه هر شهرستان و هر دستگاه اجرایی برای تحقق این میزان فرصت شغلی مشخص شده که سهم شهرستان سرخس چهار هزار فرصت شغلی است.
وی گفت: در نشست امروز با مدیران ادارات شهرستان سرخس، برنامه ریزی برای تحقق سهمیه اشتغال این شهرستان و کاهش نرخ بیکاری آن از 14 درصد به میانگین استانی انجام گرفت.
رشیدیان افزود: همچنین مقرر شد برای تامین برق برخی واحدهای صنعتی سرخس، 2 پست برق در نظر گرفته شده و تجهیزات مربوط به آن تا پایان هفته به این شهرستان ارسال شود.
وی اظهار کرد: در ارتباط با چندین طرح عمرانی در شهرستان سرخس نیز مقرر شد مبلغی از اعتبارات استان برای تسریع در اجرای این پروژه ها اختصاص یابد.
سرخس در 185 کیلومتری شمال شرقی مشهد واقع است.
این شهرستان از شمال و شرق با کشور ترکمنستان هم مرز است.
منطقه ویژه اقتصادی سرخس سال 1375 با سرمایه گذاری آستان قدس رضوی و رویکرد جذب سرمایه گذاران خارجی و صادرات به کشورهای آسیای میانه راه اندازی شد.
تاکنون هزینه های هنگفتی برای ایجاد زیرساختهای صادراتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس انجام شده و از دیدگاه مسئولان زمینه برای ایجاد منطقه آزاد تجاری در این منطقه فراهم است.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر