کد خبر: 35700
A

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: سخنان نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی درباره «قطع روابط اقتصادی چین با ایران» کذب محض است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، هفته گذشته «جواد کریمی قدوسی» نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، به یکی از خبرگزاری های داخلی گفت: آقای سیف، رییس کل بانک مرکزی بتازگی برای گشایش همکاری های پولی و بانکی به چین سفری داشت و در آنجا چینی ها به او اعلام کرده اند تا پایان سال 2017 یعنی حدود یک ماه دیگر روابط اقتصادی ما با شما تقریبا قطع می شود.
در واکنش به انتشار این خبر، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: چنین امری به طور مطلق صحت نداشته و کذب محض است.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نشر مطالب کذب و نادرست را «خلاف مصالح ملی و موجب اخلال در روابط پولی و مالی کشور» دانست.
عصر امروز، معاون کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین که به تهران سفر کرده است، با رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دیدار و بر گسترش روابط بانکی، اقتصادی و تجاری و رفع موانع پیش رو تاکید کرد.
«چن یوآن» با تاکید بر اینکه کاهش روابط بانکی ایران و چین به دلیل تحریم های بانکی ایران رخ داد، افزود: اکنون و پس از توافق برجام ظرفیت های بهتری برای توسعه این روابط ایجاد شده است.
وی گفت: موضوع مشکلات بانکی دانشجویان و فعالان اقتصادی ایرانی را پیگیری و بررسی می کنم.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر