کد خبر: 37806
A

نماینده دشتی و تنگستان گفت: از وزیر صنعت، معدن و تجارت و ریاست‌جمهور می‌خواهم تا مصوبه ساماندهی کالای ملوانان و ته‌لنجی را به مدت یک سال متوقف کنند تا اشکالات مصوبه برطرف شود، این مصوبه برای امرار معاش ملوانان کافی نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، کمال‌الدین شهریاری در تذکر شفاهی امروز، بیان کرد: چهار ماه است که از ابلاغ مصوبه ساماندهی کالای ملوانان و ته‌لنجی می‌گذرد. این مصوبه زندگی و معیشت ملوانان و لنج‌داران جنوب کشور بخصوص استان بوشهر و شهرستان تنگستان و بخش ساحلی دلوار را مورد بی‌عنایتی دولت قرار داده است. این لنج‌داران و ملوانان هیچ راهی برای ارتزاق جز از مسیر دریا ندارند و این مصوبه به هیچ وجه کافی و لازم برای امرار معاش ملوانان نیست.

وی در ادامه افزود: این مصوبه تاکنون یک مورد هم اجرایی نشده است. این مصوبه از نظر کارشناسان دارای مشکلاتی است و همچنین به دلیل فقدان زیرساخت‌ها در گمرک و بنادر ما، اجرایی شدن آن ممکن نیست. از وزیر و ریاست‌جمهور می‌خواهم که این مصوبه را برای یک سال به دنبال نامه استاندار متوقف کنند و اجازه دهند که ته‌لنجی به روال گذشته برای امرار معاش ملوانان و لنج‌داران انجام شود تا زمانیکه مصوبه اصلاح شود.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر