کد خبر: 38743
A

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: شرکت ها و صنایع تابعه این سازمان از آغاز امسال تاکنون یک میلیارد و 300 میلیون دلار صادرات انجام دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، «فرشاد مقیمی» امروز (دوشنبه) در نشست خبری در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: از آغاز امسال 53 شرکت مدیریت صادرات نیز در این سازمان تشکیل شد که در مجموع 50 میلیون دلار صادرات به ثبت رساندند.

** اشتغال جدید
به گفته وی، از آغاز امسال تاکنون 66 هزار و 573 مورد اشتغال جدید در شهرک های صنعتی ایجاد شده که عمده آنها از محل طرح های روستایی، خدمات کسب و کار در داخل هرک ها، خوشه های صنعتی و ... بوده است.
مقیمی ادامه داد: در این مدت 40 هزار و 888 واحد صنعتی نیز در شهرک ها و نواحی صنعتی پروانه بهره برداری گرفتند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: 815 هزار و 865 نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اشتغال بکار دارند؛ 41 درصد بنگاه های موجود در شهرک ها را بنگاه های خرد، 52 درصد را بنگاه های کوچک، چهار درصد را بنگاه های متوسط و 2 درصد آنها را بنگاه های بزرگ تشکیل می دهند.
وی با اشاره به فعال بودن 33 هزار و 12 واحد از مجموع واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی، تصریح کرد: کمبود نقدینگی با 70 درصد در صدر مشکلات واحدهای غیرفعال است و فقدان بازار، اختلاف بین شرکا، کمبود یا نبود مواد اولیه و تامین نبودن ماشین آلات، سایر مشکلات را تشکیل می دهند.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری های جدید انجام شده در این سازمان، از عقد 73 هزار و 50 فقره قرارداد با صنعتگران خبر داد که 2 هزار و 503 فقره آن از ابتدای امسال تاکنون بوده است.
وی ادامه داد: به این ترتیب امسال هزار و 143 هکتار دیگر به مساحت شهرک های صنعتی کشور افزوده شد که رشد 82 درصدی از نظر مساحت و رشد 27 درصدی از نظر تعداد قراردادها را در همسنجی با پارسال نشان می دهد.
مقیمی یادآوری کرد: 31 درصد قراردادهایی که امسال واگذار شده صنفی است که به عنوان پشتیبان واحدهای صنعتی عمل خواهند کرد.
وی همچنین از راه اندازی مرکز مبادله اقتصادی ایران و کره جنوبی در سال جاری خبر داد که در پی آن تاکنون سه نشست برگزار و 53 تفاهم نامه همکاری امضا شده است.
به گزارش ایرنا، پیشتر «صادق نجفی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، مدیریت جهادی را تنها راه نجات کشور از مشکلات برشمرده و افزوده بود: ایجاد انگیزه در مردم برای خرید کالای داخلی، دو دغدغه اصلی کشور یعنی اشتغال و معیشت را برطرف می کند.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر