کد خبر: 39260
A
اردکانیان در جمع خبرنگاران:

وزیر نیرو گفت: در کل کشور نسبت به مدت مشابه طی ۴۸ سال گذشته، امسال خشک‌ترین سال را تجربه کردیم.

دیده بان ایران: رضا اردکانیان وزیر نیرو پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت از میزان بارندگی در کشور گفت: امیدواریم وضعیت بارش ها بهتر شود، به طور متوسط میزان بارندگی در سه ماه پاییز در کشور ۳۴ میلیمتر است اما این میزان امسال نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد کمتر بوده است.

وزیر نیرو ادامه داد: همچنین میزان بارندگی در سه ماه و نیم گذشته با مقایسه با مدت مشابه در درازمدت ۵۸ درصد کمتر بوده است.

وی گفت: در کل کشور نسبت به مدت مشابه طی ۴۸ سال گذشته، امسال خشک ترین سال را داشتیم و در برخی استان ها حتی نسبت به ۵۰ سال گذشته خشک ترین شرایط را سپری کردیم.

اردکانیان ابراز امیدواری کرد که مصرف کنندگان با توجه به اینکه کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد، متناسب با میزان نزولات آسمانی صرفه جویی های لازم را داشته باشند.

وزیر نیرو با بیان اینکه امسال سال آبی سختی خواهیم داشت ابراز امیدواری کرد که تا پایان زمستان وضعیت بارشها بهتر شود.

وی گفت: البته تا پایان اسفند در بهترین حالت بارندگی نیز حدود ۱۵ درصد بارش هایمان کمتر است.

اردکانیان افزود: شورای عالی آب روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل جلسه داد که در این جلسه برای رفع مشکلات، تامین مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه مورد تاکید قرار گرفت. البته مهمترین بحث در این باره همچنان همراهی مردم در صرفه جویی آب به خصوص در حوزه کشاورزی است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر