کد خبر: 39884
A

سخنگوی دولت به دلالان ارز برای ضرر و زیان ناشی از شرایط حبابی نرخ دلار هشدار داد و همچنین خاطرنشان کرد که دولت در قالب بودجه سال آینده 12 برنامه برای پاسخگویی به مطالبات ضروری مردم دارد.

محمدباقر نوبخت پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه 17 بهمن) در نشست خبری که در محل کمیسیون اصل 90 مجلس برگزار شد، با اشاره به سیاست دولت در سال آینده برای پرداخت نقدی یارانه‌ها گفت: دولت ارقامی برای هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده در نظر گرفته و برنامه مشخصی برای آن داریم اما آقای لاریجانی به وفاق بین دولت و مجلس تاکید داشت، ما گفتیم یارانه‌ها به افراد نیازمند پرداخت شود.

 

وی افزود: شناسایی افراد نیازمند برای دریافت یارانه نقدی، فرمول دولت است، البته اگر بخواهیم دنبال پردرآمدها باشیم، ابدا این سیاست دولت نیست. باید جامعه هدف مشخص شود که چه کسی نیازمند دریافت یارانه هستند.

نوبخت با تاکید بر اینکه دولت نمی‌خواهد در زندگی مردم در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها تشویش ایجاد کند، اظهار داشت: به طور قطع در فرصتی که برای بررسی بیشتر لایحه بودجه 97 در کمیسیون تلفیق ایجاد شده، در زمینه هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت‌های نقدی به جمع‌بندی خواهیم رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین با اشاره به سیاست دولت در قبال میزان قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده، گفت: اگر اصلاحی در قیمت حامل‌های انرژی صورت گیرد، در ارتباط با سیاست یارانه‌ای و فقرزدایی نیست و صرفا منابع را در جهت توسعه اشتغال باید داشته باشیم؛ اینطور می‌توان گفت که قیمت حامل‌های انرژی افزایش نمی‌یابد.

نوبخت همچنین گفت: دولت در قالب بودجه سال آینده 12 برنامه با سرمایه گذاری 734 هزار میلیارد ریال برای پاسخگویی به مطالبات ضروری مردم و ایجاد اشتغال دارد.

افزایش نرخ ارز با سیاستهای دولت مغایر است

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: افزایش نرخ ارز با سیاست های دولت مغایر است و در چارچوب ثبات بخشی به بازار ارز و رسیدن به قیمت معقول تلاش می کنیم.

نوبخت با هشدار درباره زیانی که برای دلالان ارز قابل پیش بینی است، افزود: اینها ضرر می کنند و نمی خواهیم بار دیگر حادثه صندوق های سپرده و موسسات مالی اعتباری که سپرده گذاران تصور کردند سود بیشتری می گیرند و بعد حبابش ترکید تکرار شود.

وی با رد نقش دولت در افزایش قیمت ارز تاکید کرد : دولت از این موضوع نفع نمی برد که پول ملی تضعیف شود این نادرست است که بگویند دولت برای جبران کسر بودجه بازار ارز را متشنج می کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر