کد خبر: 40407
A

در بازار امروز - چهارشنبه - به دنبال کاهش جهانی نرخ طلا و همچنین کاهش نرخ ارز، در بازار طلا و ارز شاهد کاهش نسبی قیمت‌ها بوده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران به نقل از ایسنا، در بازار امروز هر سکه تمام بهار آزادی با قیمتی حدود یک میلیون و ۴۸۵ هزار تومان به فروش می‌رسد که این رقم نسبت به روزهای قبل از تعطیلات حدود ۵۰۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است. سکه طرح قدیم نیز قیمتی معادل یک میلیون و ۴۵۵ هزار تومان دارد.

البته قیمت هر گرم طلا باوجود کاهش جهانی قیمت و پایین آمدن نرخ ارز حدود ۶۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است که این وضعیت در انواع مختلف سکه به غیر از سکه‌های گرمی حالت کاهشی داشته است.

در بازار آزاد برخی صرافی‌ها از در اختیار نداشتن یورو سخن گفته و درباره پوند هم با توجه به نوسانات اینگونه عنوان می‌کنند که در حال حاضر خرید انجام نمی‌دهند، اما به هر حال در بازار دلار با طی شدن روزهای التهاب به نظر می‌رسد نوسان در بازار کمتر شده و قیمت پس از رسیدن به ۵۰۰۰ تومان کاهش قابل توجه پیدا کرده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده از بازار قیمت انواع ارز، طلا و سکه در بازار امروز به شرح جدول ذیل است:

 

نوع طلا قیمت
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۴۳ هزار و ۶۰۰ تومان
مثقال طلا (۱۸ عیار) ۶۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان
اونس طلا در بازار جهانی ۱۳۲۹ دلار
نوع سکه -
سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۴۸۵ هزار تومان
نیم سکه ۷۳۱ هزار تومان
ربع سکه ۴۴۲ هزار تومان
سکه گرمی ۲۹۸ هزار تومان
نوع ارز -
دلار ۴۵۲۷ تومان
یورو ۵۵۴۳ تومان
پوند ۶۷۵۰ تومان

 

انتهای پیام

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر