کد خبر: 43992
A

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: فروش گوشت قرمز به‌قیمت ۹۰۰هزار تومان در صورتی که حتی ارگانیک هم باشد به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

مرتضی رضایی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به فروش دل‌وجگر به‌قیمت 720 هزار تومان و گوشت قرمز 700 هزار تا 900 هزار تومانی و به‌اصطلاح لاکچری در کشور، اظهار کرد: فروش گوشت قرمز به‌قیمت 900 هزار تومان در صورتی که حتی ارگانیک هم باشد پذیرفتنی نیست.
 
به گزارش دیده بان ایران وی افزود: هزینه‌های پرورش حیوانات برای تولید گوشت قرمز به‌روش ارگانیک به‌هیچ‌وجه، چنین قیمتی نمی‌شود و  این قیمت‌ها پذیرفتنی نیست.
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: تولید گوشت به‌صورت ارگانیک در کشور مورد اهمیت است اما محصولی که بخواهد به‌عنوان ارگانیک با قیمتی بالغ بر 900 هزار تومان یا امثالهم در بازار بیاید دور از واقعیت است.
 
وی با بیان اینکه هزینه تولید و فروش گوشت قرمز ارگانیک اصلاً به این ارقام حتی نزدیک نیز نیست؛ تصریح کرد: گوشت تولیدی از دام (سبک) عشایر کشور که به‌صورت ارگانیک در کوه و کمر و دشت پرورش می‌یابند و بسیاری از عشایر حتی از تغذیه دستی به دام خود، خودداری می‌کنند و  محصولات آنها به‌صورت باز پرورش یافته و مصداق پرورش ارگانیک است، چنین قیمتی ندارد.
 
رضایی تأکید کرد که فروش چند صد برابری گوشت قرمز در کشور به هیچ وجه قابل قبول نیست.
 
منبع: تسنیم
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر