کد خبر: 44277
A
دبیرخانه اوپک اعلام کرد؛

کمیته وزارتی اوپک و غیر اوپک اعلام کرد: در ماه آوریل امسال، میزان پایبندی به توافق جهانی کاهش تولید نفت به سطحی بی‌سابقه رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ کمیته مشترک وزارتی اوپک  و غیراوپک اعلام کرد: ۲۴ کشور امضاکننده توافق جهانی  کاهش تولید نفت همچنان سطحی خیره‌کننده از پایبندی به این توافق را به نمایش می‌گذارند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کمیته یاد شده گزارش داد که کشورهای امضاکننده توافق جهانی کاهش تولید نفت، در چهارمین ماه از دومین سال اجرای این توافق، ۱۵۲ درصد به تعهدهای خود پایبندی داشته‌اند.

این کمیته وزارتی نگرانی‌های روزافزون کشورهای مصرف‌کننده و واردکننده نفت درباره کمبود احتمالی در بازارهای جهانی نفت را مورد تأیید قرار داد و از کمیته فنی نظارت بر توافق اوپک خواست به نظارت مستمر بر بازار نفت  ادامه دهد.

کمیته وزارتی اوپک و غیراوپک همچنین مباحث کمیته فنی درباره شاخص‌های جایگزین یا اصلاح شده برای ارزیابی پیامدهای توافق جهانی کاهش تولید نفت را ارزیابی و نتیجه‌گیری کرد که اندازه‌گیری ثبات بازار به وسیله یک  شاخص  واحد، کافی نیست و بنابراین مجموعه‌ای جامع‌تر از شاخص‌ها لازم است.

قرار است نهمین نشست کمیته وزارتی در ۲۱ ژوئن امسال در وین، پایتخت اتریش، برگزار شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر