کد خبر: 44710
A

وزیر اسبق بازرگانی می گوید: زمانی که من وزیر بودم،با 10 میلیارد دلار کشور را اداره کردم.حتی با 3 میلیارد دلار کشور چرخیده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ یحیی آل اسحاق با اشاره به اینکه تجربه های قبلی درباره کمبود ارز در کشور موجود است،اظهارداشت:واقعیت این است که تعادل اقتصادی کشور با نرخ ارز 4200 تومان می تواند حفظ شود، یعنی 70 میلیارد دلار نیاز واقعی را به خوبی می توان با همین نرخ 4200 تومان مدیریت کرد. البته به شرط آنکه درست مدیریت شود و نیازهای غیراقتصادی کشور جدا شود.

او افزود: معتقدم که سیاست دولت برای ساماندهی ارز درست است،به شرط آنکه همه نظرها یکی شود.برخی از وزرا موافق نیستند که باید همراه شوند.البته آقای روحانی محکم ایستاده  است.اگر همه کمک کنند نواقص این سیستم برطرف می‌شود.

رییس سابق اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با تاکید بر اینکه آدمهای تازه مسئول شده از پس بحران برنمی‌آیند،عنوان کرد: وقتی شما کسی را مسئول ارز می گذارد که تازه با چنین بحرانی آشنا شده،رحالی که در همان بانک مرکزی افرادی وجود دارند که  این شرایط را تجربه کرده اند،معلوم است به نتیجه نمی‌رسید.اقتصاد انتزاعی نیست،مجموعه عوامل سیاسی،اجتماعی و فرهنگی دست به دست هم می دهند تا اقتصاد یک کشور را بسازند.

 آل اسحاق گفت: گفتن این حرف که مردم سفر نروند،بدسلیقگی بود.این نوع ادبیات بشین،بفرما و بتمرگ ادبیات مناسبی نیست.مگر تقاضای سفر چقدر است؟ بیشتر از یک میلیارد است؟ نمی شود از همان اول تئوری ها را ساخت.وقتی راهکارها وجود دارد،چرا از آنها بهره نمی گیریم.

او ادامه داد: کدام عقل سلیم و دلسوزی می گوید که کشور باید ارز مورد نیاز قاچاقچی ها را تامین کند؟ دولت چاره ای جز کنترل ندارد.راه حل این است که ارزهای غیرضروری را از ارزهای ضروری جدا شود./خبرانلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر