کد خبر: 44989
A

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، توضیحاتی پیرامون پرداخت وام های قرض السحنه ارائه کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حمیدرضا فولادگر با اشاره به ارائه وام های 10 تا 20 میلیون تومانی قرض الحسنه، گفت: این وام برای ایجاد اشتغال های خرد و برخی اقدامات دیگر از سوی برخی بانک ها و صندوق ها همانند صندوق کارآفرینی امید ارائه می شود.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، افزود: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در بخش صنایع خانگی نیز چنین وام هایی پرداخت می کند که عنوان اشتغال خرد  بر روی آن نهاده شده است و نمی توان فعالیت های بزرگ و متوسط با آن راه اندازی کرد.

مشکل اشتغال تنها با تسهیلات بانکی حل نمی شود

وی با اشاره به ارائه تسهیلات بانکی برای ایجاد کسب و کار خرد، ادامه داد: این فکر و نگرش که مشکل اشتغال تنها با تسهیلات بانکی حل می شود، اشتباه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید منابع دیگری برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شود و آورده های دیگری از سایر منابع برای این بخش اندیشیده شود.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازار سرمایه می تواند کمک فراوانی به بحث ایجاد اشتغال کند، تصریح کرد: برای اشتغال باید به دنبال آورده از سهامداران بود و از بازار سرمایه منابع تامین کرد، چراکه تامین منابع تنها از طریق تسهییلات بانکی امکانپذیر نیست./خانه ملت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر