کد خبر: 45969
A

در حالی که امروز قرار بود بازار تهران باز شود، اما به تحریک عده‌ای افراد امروز هم بخشی از بازار بسته ماند و کاسب‌هایی هم که مغازه‌های خود را باز کرده بودند، بر اساس تهدید همان افراد مجبور به بستن مغازه‌ها شدند.

به گزارش دیده بان ایران؛ فارس نوشت: درحالی‌که قرار بود بازار تهران امروز باز شود و رؤسای اتحادیه‌های اصناف قول باز شدن مغازه‌ها را داده بودند، اما بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس، بخش‌هایی از بازار تهران امروز تعطیل است.

بر اساس این گزارش در حال حاضر در خیابان پانزده خرداد تهران عده‌ای تجمع کرده و مشغول سر دادن شعار هستند.

این گزارش می‌افزاید: نیروهای انتظامی و امنیتی در خیابان پانزده خرداد حضور دارند، اما گاهی برخی از شعاردهندگان اعث ایجاد رعب و وحشت در بین مردم می‌شوند.

این گزارش می‌افزاید: اکثریت مغازه‌های بازار بسته است و برخی از راه‌های ورودی هم در حال بسته شدن است.

خبرنگار فارس می‌افزاید، البته فضا در داخل بازار بزرگ تهران کاملا آرام است و اکثریت تنش‌ها و شعاردهندگان در خیابان پانزده خرداد تهران حضور دارند.

به گفته بازاریان این تجمعات به دلیل گرانی‌ها و رکود بازار است.

در حالی که مغازه‌داران در بازار حضور دارند، اما کرکره‌ها را پایین کشیده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: حدود نیم ساعت پیش مغازه‌های مقصود شاه باز بود و کسبه آماده فعالیت شدند، اما در ادامه با تنش‌های ایجاد شده در خیابان 15 خرداد ترجیح دادند، مغازه‌های خود را ببندند.

همچنین مغازه‌هایی که در خیابان ناصرخسرو تهران مشغول فعالیت روزانه بودند، در این لحظه که ساعت 11 و نیم صبح است بسته شدند، اما کسبه در مقابل مغازه‌های خود ایستاده‌اند و ظاهرا نگران هستند، برای اموال و دارایی‌شان اتفاقی نیفتد.

به گفته کسبه بازارچه ممکن است، تعداد اندکی از بازاریان در این جمع حضور داشته باشند، اما اغلب افرادی که اعتراض کننده هستند، برای بازاریان ناشناخته هستند.

این گزارش می‌افزاید: برخی کسبه می‌گویند مجبور هستیم که مغازه‌هایمان را ببندیم، وقتی مغازه کناری ما می‌بندد، ما هم ناچاریم ببندیم.

خبرنگار فارس از یکی از کسبه که در کنار مغازه بسته خود ایستاده است، دلیل این تجمعات را سؤال کرد که وی در پاسخ گفت: دلیل این تجمعات گرانی، نرخ ارز و این مسائلی است که رسانه‌ها می‌نویسند. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر