کد خبر: 46031
A

وزیر ارتباطات با تشریح جزئیات نخستین برخورد با واردکنندگان متخلف موبایل، گفت: یک شرکت 20000 آیفون وارد کرده که 15000 تای آن را دومیلیون تومان گرانتر به یک شرکت فروخته و 5000 گوشی را احتکار کرده است.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشریح جزئیات نخستین برخورد با واردکنندگان متخلف موبایل گفت: اولین بازرسی تعزیراتی از یکی از شرکتهای وارد کننده تلفن همراه صورت پذیرفت.

به گزارش دیده بان ایران؛ وی در پیغامی توئیتری نوشت: شرکت مزبور حدود 20000 گوشی آیفون وارد کرده که 15000 تای آن را یکجا و با دومیلیون تومان گرانتر از معمول به یک شرکت واگذار کرده و 5000 گوشی را در انبار موجود داشته است. 

دیروز وی از تشکیل اولین جلسه کارگروه مستندسازی‌ تخلفات رخ داده نیز با حضور نماینده تعزیرات خبر داده بود.

امروز نیز سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیحات بیشتری درباره برخورد با اولین شرکت متخلف دریافت کننده ارز دولتی، گفته: این شرکت 22 میلیون یورو ارز با نرخ دولتی را خارج کرده است. این شرکت گوشی تلفن همراه خاصی را خریداری کرده و در داخل با ارز 8 هزار تومانی به فروش رسانده است.

وی گفت: در مجموع 35 شرکت با ارز 4200 تومانی اقدام به خرید کالا کرده‌اند که کالاها را بعد از ورود به کشور بر اساس ارز 8 هزار تومانی به فروش رساندند؛ تعدادی ارز را دریافت کرده و کالایی وارد نکردند، تعدادی هم کالای خریداری شده را احتکار کرده‌اند.

مردم نیز برای مردم اطلاع از گران‌فروشی احتمالی انجام شده می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری *7777# و استعلام شماره سریال موبایل مطلع شوند که این گوشی با استفاده از ارز 4200 تومانی وارد شده یا خیر و اگر گوشی را با قیمت نجومی خریداری کردند از طریق تعزیرات پیگیری کنند که چرا کالا با قیمت گران‌تر فروخته شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر