کد خبر: 48093
A

اکنون شرایط خوبی برای خرید و فروش طلا و سکه نیست و مردم باید اجازه بدهند بازار مقداری تثبیت شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه گفت: سکه هنوز هم نزدیک به یک میلیون و 300 هزار تومان حباب دارد.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از ایسنا، مجتبی فیروزی از روند نزولی قیمت طلا از روز گذشته(سه شنبه) در بازار یاد کرد و افزود: قیمت خرید طلا از مشتری به گرمی 326 هزار تومان هم رسیده بود، اما اکنون تا گرمی 305 هزار تومان پایین آمده است.

وی دلیل این کاهش قیمت در بازار را کاهش قیمت دلار دانست که آن هم ناشی از برنامه دولت برای ارائه بسته جدید سیاست‌های ارزی است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه معقتد است، مواضع اخیر ترامپ و اعلام آمادگی او برای مذاکره با ایران نیز بر بازار بی‌تاثیر نبوده است.

فیروزی معتقد است، با این شرایط اگر نرخ دلار همچنان کم شود و سیاست‌های ارزی دولت اعلام شود، احتمالا روند نزولی قیمت طلا نیز ادامه‌دار خواهد بود.

وی قیمت واقعی که طلا باید داشته باشد را گرمی حدود 150 هزار تومان البته بر مبنای دلار 4400 تومان دانست.

این کارشناس بازار طلا، از هجوم مردم برای خرید سکه در روزهای اوج قیمت خبر داد که باعث شد در بازار کرمانشاه با کمبود سکه مواجه شویم.

فیروزی خاطرنشان کرد: مردم عمدتا سراغ سکه می‌روند، زیرا عقیده دارند خرید طلای معمولی چون اجرت دارد به ضررشان خواهد بود، از همین رو سکه را با هر قیمتی که به آنها عرضه شود می‌خرند.

وی افزود: همین هجوم مردم به سکه و کمبود آن در بازار خود باعث افزایش قیمت ها شد و اکنون هم قیمت سکه همچنان حباب یک میلیون و 300 هزار تومانی دارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه پیش بینی کرد، با شروع روند نزولی قیمت‌ها، مردم برای فروش طلاهایی که خریده اند به بازار هجوم بیاورند.

فیروزی عنوان کرد: البته اکنون شرایط خوبی برای خرید و فروش طلا و سکه نیست و مردم باید اجازه بدهند بازار مقداری تثبیت شود.

وی درباره رکود و رونق بازار نیز گفت: در روزهایی که قیمت به شدت بالا رفت شاهد رونق بازار بودیم، اما با روند کاهشی قیمت‌ها احتمالا رکود دوباره به بازار برگردد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر