کد خبر: 48546
A

مرتضی لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی در این باره تصریح کرد که رسانه‌ها ، دستگاه‌ها ، کارشناسان و مسئولان باید منصفانه با قضایا برخورد کنند، در زمینه لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی که بانک مرکزی آن را انتشار داد، نام یکی از شرکت‌های تابعه (شرکت بین‌المللی بازرگانی تامین اجتماعی )هم ذکر شده بود.در آن لیست گفته شده بود که ۳۶۶ هزاریورو از سوی ما ارز دریافت شده است. منتهی تاریخ آن اشتباه است.

به گزارش دیده بان ایران؛ ایلنا نوشت: آمارهای رسمی منتشر شده در حالی که در صدر جدول شرکت‌های وارد کننده گوشی همراه اولین شرکت بیست و شش میلیون و657 هزار و بیست و شش دلار برای واردات گوشی همراه دریافت کرده است،‌ شرکت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی(وابسته به شستا) 366381 دلار در بازه زمانی 1 فروردین تا 29 خرداد ماه اخذ کرده  و در ردیف سی و هفتم از بین 40 شرکت ثبت شده  قرار دارد اما وجود نام شرکت بازرگانی تامین اجتماعی در لیست بانک مرکزی بدین دلیل است که تعداد ناچیزی از اقلام سفارش شده (معادل 400دستگاه گوشی تلفن همراه) در سال 97 ترخیص شده و آن هم به این دلیل که تسویه حساب تعهدات ارزی سال 96 در سال جاری انجام شده است.

مرتضی لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی در گفت وگو با ایلنا در این باره تصریح کرد که رسانه‌ها ، دستگاه‌ها ، کارشناسان و مسئولان باید منصفانه با قضایا برخورد کنند، در زمینه لیست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی که بانک مرکزی آن را انتشار داد، نام یکی از شرکت‌های تابعه (شرکت بین‌المللی بازرگانی تامین اجتماعی )هم ذکر شده بود.در آن لیست گفته شده بود که ۳۶۶ هزاریورو از سوی ما ارز دریافت شده است. منتهی تاریخ آن اشتباه است.

وی افزود: در تاریخ ۲۳ مرداد ۹۶ ثبت سفارش برای واردات تلفن همراه صورت گرفت و این رقم ۳۶۶ هزار یورو مربوط به آن زمان است ، همه مجوزهای قانونی را هم گرفتیم و در تاریخ ۲۵ شهریور ۹۶ این ثبت پایان یافت و ابلاغ شد، متعاقبا واردات انجام شد و در ۲۳ بهمن۹۶ کل اعتبار ثبت سفارش پایان یافت. بنابراین حضور ما در این لیست برای مرداد۹۶ است.

فهرست دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰تومانی در حالی طی هفته جاری از سوی بانک مرکزی منتشر شده که بررسی دقیق‌تر این فهرست نشان از آن دارد که بخشی از ارز تخصیص یافته مربوط به تعهدات ارزی سال۹۶ بوده است و حالا مطالبه افکار عمومی متوجه دریافت‌کنندگان ارز است که چرا کالاها را با نرخ آزاد، عرضه کرده‌اند؟

در سال 1396 طبق اساسنامه و اخذ مجوز از مراکز ذیربط (سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با شماره مجوز  370/96/10286 به تاریخ 1396/3/13و تایید وزارت ارتباطات و فناوری) ثبت سفارش برای گوشی همراه انجام داد و ارز اختصاص داده شده از سوی بانک مرکزی در چارچوب سیاست‌های ارزی سال1396 به صورت "ارز مبادله‌ای" دریافت شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر