کد خبر: 49844
A

امروز اگر در برخی سایت ها صحبت از انتصاب ژن‌های خوب می‌شود باید گفت که برخی از آنها ۱۵ و حتی ۲۰ سال پیش در این مجموعه مشغول شده‌اند و فعالیت آنها در شستا مربوط به سال‌های اخیر نیست.

مدیرعامل شستا با اشاره به اجرای آیین نامه انتصابات و شفافیت در شستا گفت: طی هشت ماه گذشته ۳۷۷ نفر را با رویکرد داخلی و توجه به نیروهای توانمند داخل مجموعه، در پست‌های مدیریتی منصوب کردیم که ۳۴۰ نفر آنها از کارشناسان و متخصصان مجموعه هستند.

به گزارش دیده بان ایران، مرتضی لطفی در مراسم افتتاح چند پروژه وزارت رفاه که از طریق ویدئو کنفرانس در محل این وزارتخانه انجام شد در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر انتصاب ژن‌های خوب در شستا گفت: از بدو ورود به این شرکت، آیین نامه انتصابات را در شستا تدوین و به اجرا درآوردیم.

وی افزود: طی هشت ماه گذشته ۳۷۷ نفر را با رویکرد داخلی و توجه به نیروهای توانمند داخل مجموعه منصوب کردیم که ۳۴۰ نفر آنها از کارشناسان و متخصصان مجموعه هستند.

مدیرعامل شستا با بیان اینکه بزودی هم اطلاعات مربوط به انتصابات در سایت شستا منتشر و شفاف سازی می‌شود اظهار کرد: کمیته‌ای تشکیل شده و افرادی که برای تصدی پست‌ها دعوت شده‌اند به لحاظ شاخص‌هایی ارزیابی می‌شوند.

لطفی افزود: امروز اگر در برخی سایت ها صحبت از انتصاب ژن‌های خوب می‌شود باید گفت که برخی از آنها ۱۵ و حتی ۲۰ سال پیش در این مجموعه مشغول شده‌اند و فعالیت آنها در شستا مربوط به سال‌های اخیر نیست.

وی با بیان اینکه اصرار به رعایت عدالت و توزیع عادلانه فرصت‌ها در شستا داریم، درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: استعفای افراد را در برخی شرکت‌ها گرفته‌ایم تا بتوانیم اقدام کنیم. احتمالا ما مشمول این قانون نشویم اما اگر مشمول شدیم همه بازنشسته‌ها میروند و فرصت برای افراد دیگر فراهم می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز در این مراسم توضیحاتی پیرامون خط فقر ارائه کرد و گفت: تعاریف متعددی برای خط فقر داریم. بر اساس چارچوب برنامه عمران سازمان ملل متحد، سه نوع خط فقر شدید، مطلق و نسبی داریم. تعاریف دیگری هم وجود دارد.

وی افزود: خط فقر برای فردی که در تهران است یا در یک روستا، برای فرد با مسکن و بی مسکن، برای خانوار یک معلول و دو معلول متفاوت است. رقم خط فقر پنج میلیون که از سوی برخی نهادها گفته می‌شود، شاید میانگینی برای زندگی در تهران است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه در برنامه چهارم توسعه برای پوشش هرکدام از خطوط فقر سیاست‌هایی اعلام شده است گفت: سیاست‌های حمایتی برای خط فقر شدید است. سیاست بیمه‌های پایه برای کسانی است که بین خط شدید و مطلق قرار می‌گیرند و سیاست‌های بازتوزیعی ثروت برای اصلاح و بهبود خط فقر نسبی است.

 

وی ادامه داد: افزایش مستمری مددجویان در طول این سال ها در راستای پوشش خط فقر شدید برای افراد فاقد درآمد اجرا شده و امید است مابقی سیاست‌ها هم به نتیجه برسد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر