کد خبر: 50378
A
یک عضو کمیسیون اقتصادی:

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تا وقتی زیرساخت های اقتصادی کشور را تصحیح نکنیم، حتی علنی برگزار شدن دادگاه‌ مفسدان اقتصادی در بین مردم به عنوان یک نمایش دیده می شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ معصومه آقاپور علیشاهی  درخصوص تاثیر برگزاری علنی دادگاه‌ مفسدان و اخلال‌گران اقتصادی بر بازار، اظهار داشت: این گونه موارد نقش یک مُسکن موقت را بازی می‌کند و می‌تواند یک امنیت روانی خیلی کم را به دنبال داشته باشد، اما مهم زیر ساخت های اقتصادی کشور است، تا این زیر ساخت ها را تصحیح نکنیم، حتی علنی برگزار شدن این دادگاه ها به عنوان یک نمایش در بین مردم دیده می شود.

وی با بیان اینکه «متاسفانه دیوار اعتماد میان مردم و مسئولین از بین رفته است» تصریح کرد: یک دیوار اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بود که مردم به آن تکیه داده بودند، این دیوار شکسته شد. شاید برگزاری دادگاه ها در چند ماه پیش تاثیری داشت ولی فکر نکنم در وضعیت فعلی تاثیری داشته باشد و کاری از پیش نخواهد برد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه « اینگونه محاکمه‌ی مفسدان، وضعیت را بدتر می کند» گفت: اگر این دانه درشت ها را برجسته کنیم، با ایجاد رعب و وحشت موجب می شویم تعداد محدودی از آن ها هم که در تولید فعالیت و سرمایه گذاری می کنند یا پول های خود را از گردش خارج کنند یا خودشان از کشور بروند.

آقاپور عنوان کرد: یکی از مشکلات اساسی ما موضوع بروکراسی و عدم تصمیم گیری متمرکز در کشور است، به نظر من باید معاونین وزرا، مدیران میانی و کارشناسان را محاکمه کنیم./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر