کد خبر: 51513
A
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس در گفت و گو با دیده بان ایران :

امیر خجسته عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس: با توجه به اینکه هیچ کدام از 80 نماینده ی که استیضاح شریعتمداری امضاء کرده بودند امضای خود را پس نگرفته اند و از سوی دیگر لازم به یادآوری است که آقای شریعتمداری در جلسه کمیسیون برای پاسخگویی حاضر نشده بنابراین استیضاح ایشان به صحن علنی ارجاع می شود. من موضوع استیضاح را که خواسته تقریبا همه نمایندگان مجلس است روز سه شنبه پیگیری خواهم کرد.

دیده بان ایران : بیش از 80 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دو طرح استیضاح که هیئت رئیسه مجلس دهم ارائه داده بودند خواهان استیضاح وزیر صنعت شدند. این استیضاح به کمیسیون صنایع مجلس ارائه شد. هفته گذشته قرار بود استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع مطرح و نتیجه آن به هیات رئیسه اعلام شود اما الیاس حضرتی یکی از نمایندگان نزدیک به شریعتمداری خبر استعفای او را مطرح کرد خبری که باعث بررسی استیضاح این از دستور کمیسیون صنایع خارج شود.

 

بلافاصله پس از  اظهارات الیاس حضرتی وعزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع ؛ شریعتمداری ادعای نمایندگان در خصوص استعفای خود را تکذیب و اعلام کرد همچنان وزیر است. با توجه به عدم استعفای محمد شریعتمداری این سوال مطرح است که تلکیف استیضاح وی چگونه خواهد بود. "امیر خجسته عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس اعتقاد دارد با توجه به اینکه هیچ کدام از استیضاح کنندگان شریعتمداری امضای خود را پس نگرفته و وزیر هم در جلسه کمیسیون صنایع شرکت نکرده است استیضاح به قوت خود باقی و لازم است در صحن علنی مجلس طرح شود"

امیر خجسته نماینده همدان و فامنین در گفت و گو با دیده بان ایران  در پاسخ به پرسش خبرنگار دیده بان ایران در خصوص عمملکرد وزیر صنعت گفت:

اکثریت نمایندگان مجلس و جامعه  معتقدند عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در قضیه تخصیص ارز 4200 تومانی، کنترل بازار ارز و کالا، نظارت بر پیش فروش و فروش خودرو ضعف های جدی داشته و حتی با فسادهای مشخصی روبرو بوده است. نه تنها به عقیده نمایندگان مجلس بلکه اکثریت کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند عملکرد ایشان و همکارانشان در ستاد تنظیم بازارکالا  برای اقتصاد کشور فاجعه بار بوده است. وزارت صنعت نتوانسته مقابل سودجویی ها و فسادها در یک سال اخیر بایستد. آقای شریعتمداری در یک سال گذشته کارنامه موفقی ارائه نداده و حتی می توان گفت نتوانسته فسادها و اشتباهات گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت را اصلاح کند. بدین منظور نمایندگان مجلس اصرار به عزل ایشان دارند. توصیه اکثریت نمایندگان مجلس به دولت برکناری ایشان به دلیل عملکرد ضعیف شان است.

 

خجسته در ادامه به موضوع استعفای شریعتمداری که از سوی عزیر اکبریان و الیاس حضرتی  مطرح شد و تکذیب اظهارات این دو نماینده از سوی محمد شریتعنمداری پرداخت و  خاطر نشان کرد: هفته گذشته تعدادی از نمایندگان مجلس مدعی شدند که ایشان استعفا داده و استعفای خود را به رئیس جمهور داده است. چند روز بعد ایشان مدعی شد که استعفا نداده است. در صورت اینکه دولت بنای تغییر ایشان را نداشته باشد مسئله استیضاح ایشان به قوت خود باقی خواهد بود.

با توجه به اینکه هیچ کدام از 80 نماینده ی که استیضاح  شریعتمداری امضاء کرده و امضای خود را پس نگرفته اند و  در ضمن لازم به یادآوری است آقای شریعتمداری هم در جلسه کمیسیون برای پاسخگویی حاضر نشده بنابراین استیضاحبه صحن علنی ارجاع می شود.  من موضوع استیضاح  را که خواسته تقریبا همه نمایندگان مجلس است روز سه شنبه پیگیری خواهم کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر