کد خبر: 51897
A

پیش فروش لوازم خانگی برای واحد‌های توانمند و بدون مداخله دولت با موافقت ستاد تنظیم بازار، از فردا آغاز می‌شود. با این تفاسیر همگان انتظار دارند کالایی به بازار عرضه و مدیریت شود که از همه برندها باشد نه یک برند خاص! به طور کل می توان گفت طرح آقای غزنوی سوء استفاده گروه انتخاب از موقعیت حقوقی مدیر ارتباطاتش(دبیر انجمن کارآفرینان) برای انتشار خبر پیش فروش لوازم خانگی اسنوا به عنوان یک طرح ملی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ حمیدرضا غزنوی در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما مدعی شده است پیش فروش لوازم خانگی برای واحد‌های توانمند و بدون مداخله دولت با موافقت ستاد تنظیم بازار، از فردا آغاز می‌شود.

 

وی با بیان این خبر افزود: اعضای کارگروه اعلام کردند که با اجرای این طرح به شرطی موافقت دارند که رفتار مبتنی بر حمایت دولت، وزارت صنعت و کارگروه تنظیم بازار مورد انتظار تولید کنندگان نباشد.

 

با این تفاسیر همگان انتظار دارند کالایی به بازار عرضه و مدیریت شود که از همه برندها  باشد نه یک برند خاص! به طور کل می توان گفت طرح آقای غزنوی سوء استفاده گروه انتخاب از موقعیت حقوقی مدیر ارتباطاتش(دبیر انجمن کارآفرینان) برای انتشار خبر پیش فروش لوازم خانگی اسنوا به عنوان یک طرح ملی است. 

 

وی افزود: بر این اساس، در فرصت محدود مردم می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.snowa.ir برای خرید لوازم خانگی شامل یخچال فریزر، ساید بای ساید، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، تلویزیون و لوازم خانگی کوچک به قیمت روز و با تحویل شش ماهه ثبت نام کنند.

وی افزود: در این طرح 160 مدل لوازم خانگی وجود دارد و ثبت نام از صبح فردا در دو شیوه قیمت مقطوع و خرید با قیمت غیر قطعی و با سود مشارکت، آغاز خواهد شد.

غزنوی تصریح کرد: در مصوبه ستاد تنظیم بازار اعلام شده که با این پیش‌فرض در صورت توافق مقامات مسئول، پیشنهاد دهندگان یا شرکت‌های مشابه می‌توانند از ظرفیت‌ های اجرایی و تخصصی خود برای پیاده‌سازی هرگونه طرح در فضای مشابه و به شکل رقابتی استفاده کنند. ضمن اینکه با اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر تدوین، تصویب و ابلاغ ضوابط فروش اقساطی و پیش‌فروش کالا در هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها، عملاً راه شرکت‌های توانمند برای عرضه کالا با قیمت مقطوع و با کمترین نوسان قیمت وجود دارد و شرکت‌ها بر اساس ارزش برند و جایگاهی که نزد مصرف‌کنندگان دارند، با اطلاع‌رسانی کامل از شرایط و ضوابط عرضه کالای تولیدی خود به شرط رعایت قیمت مندرج در سامانه ۱۲۴ اقدام کنند.

وی افزود: این طرح که از فردا آغاز می شود به مدت محدودی ادامه دارد به نحوی که برای هر کالایی که سقف فروش پُر شود، سایت بسته شده و مصرف‌ کنندگان می‌توانند برای مرحله بعدی، درخواست خود را ثبت کنند.

بر اساس این طرح، قیمت به صورت قطعی و با تخفیف نسبت به مدت زمان انتظار مشتری در تحویل کالا، مشمول دو درصد تخفیف می‌شود و اگر متقاضی خواستار تحویل در ماه اول باشد، مشمول دریافت تخفیف نخواهد بود.

این طرح از سوی تولیدکنندگان به منظور رفع نگرانی در خصوص نوسان قیمت‌ها در بازار پیاده‌سازی می‌شود که بر اساس آن، فروش به صورت قطعی صورت خواهد پذیرفت.

دبیر انجمن صنفی کارآفرینان ایران افزود: بر این اساس مردم با مراجعه به سایت و واریز وجه محصول خریداری شده، رنگ، مدل و شرایط زمانی تحویل را تعیین کرده و چنانچه تولید کننده نتواند در موعد مقرر به تعهد خود عمل کند، مشمول ۲۵ درصد جریمه ماهانه خواهد بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر