کد خبر: 52022
A
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

ولی ملکی نماینده مشکین شهر و عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ارسال استیضاح وزیر صنعت برای طرح در صحن علنی به هیات رئیسه مجلس افزود:آقای شریعتمداری در هر سه نشست تشکیل شده در کمیسیون صنایع و معادن برای بررسی استیضاح خود حاضر نشد و همین امر منجر شد تا کمیسیون این درخواست را به هیات رئیسه ارسال کند.شنیده ایم برخی افراد در مورد نشست صبح سه شنبه ادعاهایی را مطرح می کنند مبنی بر اینکه وزیر مسافرت تشریف داشته و خبر نداشته است این ادعای نادرست است چون کمیسیون صنایع نه یک بار بلکه سه بار به صورت رسمی از ایشان دعوت کرده تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهد. صبح سه شنبه مسافرت بودند مگر در مورد تشکیل جلسات در هفته های قبل بی اطلاع بودند! سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه دولت چگونه قصد دارد در شرایطی که وزیر صنعت هنوز استعفا نداده و در وزارتخانه خود مشغول به کار است ،وی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کند، گفت: این هم یکی از اشتباهات دولت برای معرفی آقای شریعتمداری به‌عنوان وزیر در سمت جدید است. بدین ترتیب اکنون وزارت صنعت هم عملا بلاتکلیف است . اگر آقایان در دولت می خواهند ایشان را به عنوان وزیر به مجلس معرفی کنند لازم است ابتدا تکلیف وزارتخانه فعلی ایشان را مشخص کنند این وضعیت بیش از پیش به آشفتگی ها دامن می زند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ ولی ملکی نماینده مشکین شهر و عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ارسال استیضاح وزیر صنعت برای طرح در صحن علنی به هیات رئیسه مجلس افزود:آقای شریعتمداری در هر سه نشست تشکیل شده در کمیسیون صنایع و معادن برای بررسی استیضاح خود حاضر نشد و همین امر منجر شد تا کمیسیون این درخواست را به هیات رئیسه ارسال کند.شنیده ایم برخی افراد در مورد نشست صبح سه شنبه  ادعاهایی را مطرح می کنند مبنی بر اینکه وزیر مسافرت تشریف داشته و خبر نداشته است این ادعای نادرست است چون کمیسیون صنایع نه یک بار بلکه سه بار به صورت رسمی از ایشان دعوت کرده تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهد. صبح سه شنبه مسافرت بودند مگر در مورد تشکیل جلسات در هفته های قبل بی اطلاع بودند!

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه دولت چگونه قصد دارد در شرایطی که وزیر صنعت هنوز استعفا نداده و در وزارتخانه خود مشغول به کار است ،وی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کند، گفت: این هم یکی از اشتباهات دولت برای معرفی آقای شریعتمداری به‌عنوان وزیر در سمت جدید است. بدین ترتیب اکنون وزارت صنعت هم عملا بلاتکلیف است . اگر آقایان در دولت می خواهند ایشان را به عنوان وزیر  به مجلس معرفی کنند لازم است ابتدا تکلیف وزارتخانه فعلی ایشان را مشخص کنند این وضعیت بیش از پیش به آشفتگی ها دامن می زند. 

نماینده مردم مشکین شهر افزود: اگرآقای شریعتمداری در جلسه بررسی استیضاح حضور پیدا می‌کرد و به خواسته نمایندگان احترام می‌گذاشت شاید برای تصدی پست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رای لازم را کسب می‌کرد، اما با اقدام که انجام داد بخش اعظمی از آرای خود را از دست داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیرامون اینکه آیا مجلس با حضور آقای شریعتمداری در پست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی موافق است، گفت: این از اختیارات دولت است که هر کسی را می خواهد برای این سمت معرفی کند اما مجلس نیز اختیار دارد که به هر کسی که صلاح می داند رای اعتماد بدهد.

وی افزود:هر نماینده رای مخفی خود را دارد اما باورم این است که اگر آقای شریعتمداری برای بررسی استیضاح خود می آمد و احترام به نمایندگان می‌گذاشت شاید احتمال رأی آوری در سمت دیگری را داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر