کد خبر: 5367
A

معاون اول رییس جمهور گفت: بخش خصوصی باید موتور اصلی در اقتصاد ایران باشد و این یک سیاست غیرقابل بازگشت در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح اولین خط تولید فیلم پلی استر اظهار داشت: زمانی که اصل 44 قانون اساسی ابلاغ شد محدودیت رشد بخش خصوصی برداشته شد و باید حریم و حرمت بخش خصوصی حفظ شود تا بتواند میدان دار اصلی اقتصاد باشد.
دکتر جهانگیری با تاکید براینکه امروز کاملاً مشخص شده که منابع و بودجه دولتی نقش ناچیزی در توسعه کشور و اشتغالزایی دارند گفت: تجربیات موفق دنیا در صنعتی شدن کشورها نیز این واقعیت را بیان می کند که باید شرایط برای فعالیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم باشد.
وی اظهار داشت: خوشبختانه ساز و کار لازم برای تامین منابع مالی بخش خصوصی اندیشیده شده و بخش خصوصی می تواند از صندوق توسعه ملی که سالانه بخشی از درآمدهای حاصل از فروش نفت در آن ذخیره می شود، تسهیلات دریافت کند.
معاون اول رییس جمهور بر لزوم همکاری نظام بانکی و بازار سرمایه با بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: دولت شرایط مناسب بین المللی را نیز فراهم کرده است تا بخش خصوصی بتواند از منابع خارجی در سرمایه گذاری های خود استفاده کند.
دکتر جهانگیری تصریح کرد: دولت به صورت جدی باور دارد که بخش خصوصی باید از فرصت های لازم برای توسعه برخوردار باشد و در اقتصاد مقاومتی نیز یکی از 5 رویکرد اصلی مردمی کردن اقتصاد است.
وی همچنین با اشاره به افتتاح خط تولید فیلم پلی استر گفت: توسعه صنعت پتروشیمی زمانی می تواند موفق باشد که صنایع پایین دستی آن نیز شکل بگیرد. خوشبختانه در خط تولید فیلم پلی استر مواد اولیه پتروشیمی در این صنعت به کار رفته و منجر به تولید محصول شده است.
در این مراسم مدیرعامل این شرکت نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و جزئیات فنی پروژه ارائه کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر