کد خبر: 54277
A

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مرحوم عبدالرحمن تاج الدین فردی پاک و خود ساخته بود و همواره از سوی جامعه کارگری، در سطوح مدیریتی، تصمیم سازی و تصمیم گیری حضوری شایسته داشت.

به گزارش دیده بان ایران، دکتر محمد شریعتمداری در مراسم یادبود مرحوم عبدالرحمن تاج الدین، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی که در مسجد اعظم اصفهان برگزار شد، ضمن تسلیت به بازماندگان اظهار داشت: بسیار سخت و دردناک است که در مجلس ترحیم یکی از خدمتگزاران صدیق، پرتلاش، سختکوش و مخلص نظام جمهوری اسلامی حضور می یابم.


 

وی افزود: مرحوم تاج الدین بحق، امانت دارانه قشر کارگری را نمایندگی می کرد.


شریعتمداری ادامه داد: از ویژگی های بارز مرحوم، راستگویی، اخلاص و صداقت بود و در دوره های گوناگون زندگی، تفاوت رفتاری نداشت.


وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بروز سانحه در ماموریت اداری استان گلستان، همچون صاعقه ای برایمان بود، گفت: بهترین گزارشات از جامعه کارگری در دوره جدید، از سوی آن مرحوم ارائه شد.


شریعتمداری با بیان اینکه مردم اصفهان همواره در دوران های مختلف، همراه و دوستدار نظام بوده اند، تصریح کرد: رنگین کمانی از تفکر، اندیشه، قوم و مذهب در کشور داریم.


وی ادامه داد: بیش از نیمی از جمعیت ایران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی بوده و این سازمان متعلق به مردم است و بزرگترین نهاد اجتماعی به شمار می رود.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه همواره در کنار فقر بوده و مشکلات را درک و از آنها حمایت می کنیم، گفت: این دو عزیز در همه حال، حامی کارگران بودند و در خدمت به اقشار مردم همواره در کنار هم بودند و تقدیر نیز بر این بود که با هم به دیار باقی بروند.


وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در مراسم ترحیم عبدالرحمن تاج الدین و دکترسیدتقی نوربخش اظهار کرد: خدا را گواه می دهیم که این دو عزیز، خادم صدیق کارگران بودند.


علی ربیعی افزود: این دو بزرگوار آن چنان با مردم رفتار کردند که امیدواریم خداوند در جایگاه اعلی قرارشان دهد.


وی با اشاره به خدمت خالصانه آنان گفت: حدود ۴۰ سال است که مرحوم تاج الدین را از نزدیک می شناسم و با ایشان ارتباط داشتم همچنین حدود ۵ سال با مرحوم دکتر نوربخش همکار بودم و همیشه در جریان کارهای اینان قرار می‌گرفتم.


ربیعی افزود: خدا را گواه می‌گیرم با حضوری که در منزل مرحوم تاج الدین داشتم و شناختی که از دکتر نوربخش در ایام همکاری پیدا کردم، زندگی این عزیزان در گذشته و تاکنون هیچ تغییری نکرده و همیشه خدمت خالصانه به جامعه کارگری را افتخاری بزرگ برای خود می دانستند.


ربیعی با بیان اینکه این دو عزیز اسامی با مسمایی نیز داشتند، گفت؛ تاج الدین یعنی روش و منش اخلاص و عبدالرحمان یعنی بنده خالص خدا که ایشان روش و منش انسانی را جز خدمت به خلق نمی دانست.


وی ادامه داد:  تقی نوربخش یعنی امید دهنده به جامعه کارگری و تقوای ایشان برایمان محرز بود و گواه می دهم تاج الدین و نوربخش مظهر خدمت به خلق خدا به ویژه کارگران بودند.


ربیعی افزود: عده‌ای کارگران را وقف خودشان می‌کردند ولی تاج الدین و نوربخش خودشان را وقف جامعه کارگری کرده بودند این تفاوت آنها با دیگر مدیران جامعه است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با اشاره به قدرشناسی مردم از خادمین گفت: حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر آنها در استانهای گلستان و تهران و اصفهان نشان از این مهم دارد.


وی افزود: سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان اقتصادی کشور است و نگرانی آنها همیشه از این بود که اموال و سرمایه زندگی کارگران کشور که در این سازمان است، محافظت شود.


وی ادامه داد: در نگهداری از اموال سازمان بسیار کوشا بودند و معتقد بودند اموال سازمان زندگی و سرمایه کارگران است و وظیفه دارند به بهترین نحو از آن محافظت و نگهداری کنند ما زندگی و کار این دو بزرگوار و خدمت خالصانه این دو عزیز را دیدیم و شهادت می دهیم و خداوند این دو را در زمره شهدای بزرگ محشور فرماید.


وی در ادامه با اشاره به شناخت خانواده تاج الدین بعنوان خانواده انقلابی که یکی از فرزندان خود را نیز تقدیم انقلاب کرده بود و همچنین خانواده نوربخش که یکی از خانواده های انقلابی جامعه است، گفت: گویی جامعه کارگری پدری بزرگوار و یا برادر عزیز را از دست داده است. حیف بود که آنها در بستر بیماری در می گذشتند.

ربیعی افزود: صمیمانه به خانواده همسر و فرزندان بزرگوار این دو عزیز تسلیت عرض می کنم و از خداوند می خواهم روح این دو بزرگوار را در اعلاترین جایگاه خود قرار دهد.


گفتنی است، در این مراسم، علاوه بر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جمعی از مدیران ارشد ستادی و استانی و مقامات استان اصفهان حضور داشتند. همچنین شرکت کنندگان در پایان این مراسم، با حضور بر مزار مرحوم تاج الدین و قرائت قرآن و فاتحه خوانی، نام و یاد آن عزیز را گرامی داشتند و از درگاه خداوند متعال برای شادی روح آن عزیزان دعا کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر