کد خبر: 54573
A

رئیس کمیسیون عمران گفت:هفتاد درصد خانه هایی که خرید و فروش می‌شوند برای اسکان مورد بهره وری قرار نمی گیرد بلکه در جهت سوداگری و معامله استفاده می‌شوند.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش سوداگری در آشفتگی بازار مسکن اظهار کرد:  هفتاد درصد خانه هایی که خرید و فروش می‌شوند، برای اسکان مورد بهره وری قرار نمی گیرند، بلکه برای سوداگری و معامله استفاده می‌شوند.

وی افزود: بسیاری از افراد، سوداگری در امر مسکن را راهی برای کسب درآمد می‌بینند که این امر باعث افزایش چشمگیر نرخ خانه شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: ما در زمینه تولید مسکن چندان مطلوب عمل نکرده ایم به نحوی که دارای کسری ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور هستیم.

رضایی کوچی تصریح کرد: اولویت اصلی ما برگزاری جلساتی با حضور وزیر راه و شهرسازی به منظور سیاست گذاری صحیح در امر مسکن است و هفته آینده جلسه ای چند ساعته با محوریت فوق برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اعمال مالیات عائدی در مسائلی مانند خودرو، سکه و مسکن در پایان خاطر نشان کرد: معتقدم که باید مالیات عائدی با رویکرد جلوگیری از سوداگری و دلال بازی بر روی محصولات فوق اعمال شود، چرا که میزان قابل توجهی منجر به ثبات بازار خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر