کد خبر: 55249
A

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری از بازنشستگان تقریبا اجرا شده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در جلسه علنی دوم مرداد 97 در مجلس شورای اسلامی، به تصویب رسید و در تاریخ 21 شهریور در شورای نگهبان تأیید شد. بازنشستگان 60 روز پس از ابلاغ آن فرصت داشتند تا از سمت خود کنار روند و سازمان بازرسی کل کشور هم اعلام کرده بود از تاریخ ابلاغ این قانون، بکارگیری بازنشستگان یا بازخرید شده ‌ها در دستگاه‌های دولتی و همه دستگاه‌هایی که به هر نحوی از بودجه عمومی کل کشور استفاده می‌کنند، به جز مقامات مصرح در قانون مذکور ممنوع است.
ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کشور در گفت و گویی به همین منظور با خبرنگار قضایی ایرنا، اظهار داشت: از زمان ابلاغ اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان تا کنون، این قانون تقریبا اجرا شده است.
وی ادامه داد: بازنشستگانی که صاحب منصب بوده اند و سمت داشته اند را شناسایی و به سازمان یا نهاد مربوطه اعلام کردیم و این افراد، ترک کار شده اند.

* 15 آذر آخرین فرصت
رئس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه هنوز چند روز تا پایان فرصت برای اجرای این قانون باقیمانده است، گفت: از پانزدهم آذر به بعد هیچ مدیری نباید نیروی بازنشسته در سازمان متبوع داشته باشد.
سراج در پاسخ به این پرسش که آیا کسب اجازه از مقام معظم رهبری برای ابقای برخی مسئولان بازنشسته خلاف اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیست، اظهار داشت: اجازه از رهبری خارج از این قانون است و مشکلی ایجاد نمی کند.
وی اضافه کرد: در عین حال فقط در یک یا دو مورد از مقام معظم رهبری برای ابقای مسئولی اجازه گرفته شد که خودشان هر چه زودتر ترک کار می کنند.
بر اساس این گزارش و طبق اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان، بازنشسته هایی که پست های اجرایی دارند و مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می شوند تا 15 آذر برای ترک خدمت فرصت دارند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر