کد خبر: 5667
A
معاون اول رییس جمهور:

معاون اول رییس جمهور واحد احیای مستقیم فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری را مورد بهره برداری قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در جریان سفر به استان چهارمحال و بختیاری واحد احیای مستقیم و انباشت و برداشت شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری با ظرفیت تولید سالانه 800 هزار تن آهن اسفنجی را افتتاح و از بخش های مختلف خط تولید آن بازدید کرد.
این کارخانه با اعتباری بالغ بر 7200 میلیارد ریال و با سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه اصفهان (65 درصد) و شرکت ایمدرو (35درصد) احداث شده است.
با راه اندازی این کارخانه برای 350 نفر به صورت مستقیم و برای 3000 نفر بطور غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد شده است.

 معاون اول رییس جمهور در این مراسم با تاکید براینکه در شرایط فعلی هیچ کاری مهمتر از توسعه کشور و حل مسائل و چالش های پیش رو نداریم، گفت: اگر می خواهیم کشور را توسعه دهیم و مشکل اشتغال را برطرف سازیم راهی جز افزایش سرمایه گذاری و تولید وجود ندارد.

وی همچنین افزود: امروز تعداد قابل توجهی نیروی جوان تحصیلکرده و جویای کار در کشور وجود دارد که انتظار دارند برای آنها فرصت شغلی فراهم کنیم و این کار جز با سرمایه گذاری و رونق تولید در بخش های مختلف میسر نخواهد شد.

جهانگیری ادامه داد: برای اینکه سرمایه گذاری افزایش پیدا کند باید بخش خصوصی مورد حمایت قرار گیرد و هر استانی که توانسته فضایی به وجود آورد که بخش خصوصی احساس آرامش و امنیت کند، زودتر موفق شده است که بر مشکلات غلبه کرده و برای جوانان اشتغالزایی کند.


 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر