کد خبر: 58076
A

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس جزئیاتی از تخلف دولت در پرداخت یارانه نقدی به ثروتمندان را تشریح کرد.

به گزارش دیده بان ایران، هادی قوامی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهادات متعدد و مختلف نمایندگان مجلس برای تعیین تکلیف پرداخت یارانه نقدی در سال 98، گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده یارانه نقدی افراد پردرآمد و دهک‌های بالای درآمدی را حذف و از پرداخت یارانه نقدی معاف کند.
 
وی با بیان اینکه اجرای دقیق قوانین بالادستی و قوانین برنامه‌‌های توسعه، از سوی دولت باید به دقت انجام شود، اظهار داشت: وقتی قانونی از سوی مجلس تصویب می‌شود و روند قانونگذاری را با صرف ساعت‌‌ها زمان، طی می‌‌کند، می‌بایست اجزای آن به طور دقیق و شفاف از سوی مجری قانون اجرا شود.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، پرداخت یارانه نقدی از سوی دولت به ثروتمندان و دهک‌های بالای جامعه را تخلف آشکار دانست و گفت: دولت طبق قانون برنامه ششم توسعه مکلف شده یارانه ثروتمندان را حذف کند اما با گذشت حدود 2 سال از اجرای قانون برنامه ششم، یارانه پردرآمدها حذف نشده است.
 
نماینده مردم اسفراین در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق می‌بایست نظارت دقیقی بر میزان پرداخت یارانه‌های نقدی و همین‌طور حذف یارانه نقدی ثروتمندان داشته باشد؛ البته پیشنهاداتی در این باره از سوی نمایندگان به کمیسیون تلفیق به منظور بررسی لایحه بودجه 98 ارائه شده است./ تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر