کد خبر: 58243
A

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان تعهدات عمل نشده ای دارند که برای عمل به آنها، فعلا مجوزی برای پیش فروش به آنها داده نمی شود.

به گزارش دیده بان ایران، «رضا رحمانی» امروز (یکشنبه) در حاشیه نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، در جمع خبرنگاران افزود: وزارت صنعت مجوزی برای پیش فروش خودرو صادر نمی کند تا خودروسازان بتوانند به تعهدات خود عمل کنند.
به گفته وی، وزارت صنعت به طور جدی پیگیر است که تعهدات قبلی خودروسازان اجرایی شود. 
رحمانی پیرامون افزایش قیمت خودروها در هفته گذشته گفت: برای حفظ تولید، قیمت کالا باید توجیه پذیر باشد به همین سبب با افزایش قیمت خودروهای داخلی موافقت شد تا آنها بتوانند همچنان خط تولید خود را حفظ کنند.
وزیر صنعت در پاسخ به پرسشی دیگر در مورد تغییر مدیر عامل سایپا، گفت: تغییر مدیرعامل در اختیار هیات مدیره این شرکت است و این سوال را باید از هیات مدیره سایپا پرسید.
رحمانی در پاسخ به این پرسش که به گفته شما قرار است تولید «پراید» متوقف شود، چون تولید آن زیان ده است، گفت: من این حرف را نگفته ام؛ از خودروسازان خواسته ام چنانچه تولید خودرویی برایشان سود ندارد، به سمت تولید خودروی دیگر بروند.
وی امروز در سخنان خود اعلام کرده بود: گفته می شود خودرویی اکنون در کشور تولید می شود که تولید آن 10 میلیون تومان ضرر دارد؛ این چه کاری است؟ تولید آنرا متوقف کنید./ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر