کد خبر: 58585
A

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت اکنون اطلاعات جامع و کامل از دارایی‌های خود ندارد، اظهار کرد: دارایی‌های بلااستفاده دولت ۱۰ برابر حجم نقدینگی در اقتصاد کشور است.

به گزارش دیده بان ایران؛ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درآمدهای مالیاتی را ظرفیتی برای ساماندهی منابع کشور دانست و گفت: بخش مالیات باید ساماندهی شود و پایه‌های جدید مالیاتی داشته باشیم.

محمدرضا پور ابراهیمی در نشست شورای اداری شهرستان کرمان با بیان اینکه سال ۹۸ به دلیل شرایطی که در حوزه تحریم‌ها به وجود آمده سال خاصی است، گفت: سال ۹۷ در مسائل بودجه‌ای با مشکل خاصی مواجه نیستیم و درآمدهای مازاد هم داشتیم، اما در حوزه نفت نمی‌توان مانند قبل حساب کرد و از جریان نفت باید خارج شویم.

پور ابراهیمی افزود: تحریم‌های آمریکا برای ما فرصت استثنایی برای جدا شدن از نفت است، تا زمانی که ذخایر نفتی داریم آن را می‌فروشیم اما منابع ناشی از این فروش را در بودجه عمومی کشور نمی‌آوریم و سرمایه‌ای برای کشور می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، درآمدهای مالیاتی را ظرفیتی برای ساماندهی منابع کشور دانست و گفت: این مسئله به معنی افزایش نرخ مالیات نیست، ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان امکان وصول مالیاتی داریم که فرار مالیاتی است.

وی ساماندهی بخش مالیات و ایجاد پایه‌های مالیاتی جدید را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: هم اکنون ۵۰ هزار میلیارد تومان در ایران معافیت‌های مالیاتی قانونی است.

پور ابراهیمی تصریح کرد: سال آینده باید با مدیریت دقیق و صحیح نظام اجرایی کشور را اداره کنیم، پرداخت‌ها و رویکرد مرتبط با تعهدات دولت در سال آینده با شرایط خاصی رو به رو می‌شود و استفاده از ظرفیت‌های جدید در این حوزه ضروری است.

پور ابراهیمی خاطرنشان کرد: ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه‌های پنهان و غیر پنهان اقتصاد ایران است که تقریباً دو تا سه برابر بودجه عمومی کشور می‌شود./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر