کد خبر: 58749
A
محمدرضا صباغیان نماینده بافق:

نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی گفت:اصرار بیهوده بر فروش قیر در بورس با توجه به تحریم ها مناسب کشور نیست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ محمدرضا صباغیان در خصوص نامه وزیر کار به وزیر نفت مبنی بر اینکه فروش قیر در فضایی غیر از بورس صورت بگیرد گفت: گمان نمی کنم که معاملات قیر در بورس مشکلی داشته باشد اما هنگامی که وزیر کار وارد این بحث می شود و درخواست معاملات قیر در غیر بورس را مطرح می کند، یعنی شرایطی وجود داشته که وزیر دست به قلم شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه اگر نظام به این نتیجه برسد که روش دیگری در معاملات بورس قیر مطرح و اجرایی شود، باید به این نتیجه احترام بگذاریم گفت: اکنون که در شرایط تحریم قرار داریم و پولهای ایران در خارج از کشور بلوکه شده، درست نیست که همچنان بر این رویه اصرار داشته باشیم و بهتر آن است که روشهای دیگر را نیز امتحان کنیم.
  
نماینده بافق با انتقاد از اینکه عده ای هستند که همیشه رانت خواری می کنند گفت: باید مراقب باشیم که اگر قیر در غیر بورس نیز معامله شد، افراد فرصت طلب وارد معرکه نشوند و سواستفاده نکنند.
 
وی با اشاره به اینکه اگر ارائه قیر در بورس باعث می شود که آمریکایی ها دست ما در معاملات قیر بخوانند، بهتر است راهکارهای جایگزین را استفاده کنیم گفت: سالهاست که مقام معظم رهبری تاکید دارند از خام فروشی فاصله بگیریم و هرچه بیشتر از وابستگی بودجه به نفت فاصله بگیریم و بی شک یکی از این موارد، قیر است. از سوی دیگر ایران در تولید قیر توانمند است و باید از این توانمندی به بهترین نحو استفاده کنیم.
  
صباغیان با تاکید بر اینکه نیازی نیست نسبت به معاملات قیر حساس باشیم گفت: امروزه نفت و اجناس بسیاری را خارج از بورس معامله می کنیم یا واسطه هایی برای دور زدن تحریم ها در این معاملات نقش آفرینی می کنند بنابر این اصرار بیهوده برای ماندن در بورس توجیه ندارد.
 
نماینده بافق خواستار هماهنگی بین زنگنه و شریعتمداری شد و گفت: تمامی وزرا باید بدانند که در یک هیات دولت قرار دارند و چنانچه موفق بشوند آبروی دولت حفظ می شود. به همین دلیل از زنگنه درخواست داریم چنانچه منافع نظام در عرضه قیر به صورت آزاد تامین می شود، این تصمیم اجرایی شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر