کد خبر: 59001
A
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد؛

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از درخواست کمپانی ATR به وزارت خزانه داری آمریکا برای صدور مجوز اوفک جهت تحویل هواپیماهای باقیمانده به ایران‌ایر خبر داد و گفت: هما بلیت چارتری ندارد. فرزانه شرفبافی در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل ونقل هوایی در پاسخ به خبرنگاران در خصوص اثرگذاری سیستم مالی جدید اتحادیه اروپا موسوم به اینستکس گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا برای SPV (اینستکس) طرح SPA داشت، امیدواریم با راه‌اندازی شبکه مالی این طرح ما هم راه بیفتد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ فرزانه شرفبافی در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل ونقل هوایی در پاسخ به خبرنگاران در خصوص اثرگذاری سیستم مالی جدید اتحادیه اروپا موسوم به اینستکس گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا برای SPV (اینستکس) طرح SPA داشت، امیدواریم با راه‌اندازی شبکه مالی این طرح ما هم راه بیفتد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که این طرح هما چه تاثیری در عملکرد ایران‌ایر خواهد داشت، افزود: در ورود هواپیما و قطعات هواپیما موثر خواهد بود.

هواپیمای atr

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره باقیمانده هواپیماهای ATR، تصریح کرد:  برای ورود باقیمانده ATR ها مجوز اوفک لازم است؛ کمپانی ATR درخواست صدور مجوز تحویل این هواپیماها را به آمریکا داده و منتظریم ببینیم پاسخ می‌دهند یا خیر.

مدیرعامل ایران‌ایر همچنین با بیان این‌که ایران‌ایر از اول در مورد نشست و برخاست فرودگاه‌ها مشکلی نداشته است، گفت: ایران‌ایر به هیچ وجه بلیت چارتری ندارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر