کد خبر: 59276
A

مدیرعامل هلدینگ بانک، بیمه و سهام صندوق بازنشستگی کشوری از برگزاری اولین رویداد و همایش سرمایه گذاری استارت آپ های حوزه سالمندی با تاکید و پیگیری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بهمن ماه امسال خبر داد که در پی تاسیس نخستین صندوق سرمایه گذاری جسورانه (VC) در حوزه بازنشستگی اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود طهماسبی با اعلام این خبر اظهار داشت: صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به عنوان یکی از ابزارهای نوظهور در جهت سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه های استارت آپی به شمار می روند که از طریق بازار سرمایه تامین مالی می شوند.
طهماسبی به مناسبت آغاز فعالیت رسمی صندوق جسورانه فناوری بازنشستگی گفت: فرآیند تاسیس این صندوق تقریبا از سال گذشته با مطالعات گسترده در این حوزه شروع شد و با تلاش های مجموعه هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری و حمایت های مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، به عنوان اولین و تنها VC مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مهر ماه سال جاری پذیره نویسی آن انجام شد و در حال حاضر توسط تیمی از افراد حرفه ای این کار در حال عملیات اجرایی است.
وی همچنین اظهار داشت: ماموریت اصلی صندوق جسورانه فناوری بازنشستگی که با نماد "فنابا" به عنوان ششمین صندوق جسورانه نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده است، بهبود خدمات رسانی به بازنشستگان و توجه به برنامه های حوزه رفاه اجتماعی با استفاده از ظرفیت ها و ایده های ناب جوانان و نخبگان است که با هدف کسب بازدهی مناسب با سرمایه گذاری در پروژه های استارت آپی و حفظ توان رقابتی در حوزه های در حال تغییرات تکنولوژیک و متنوع سازی پرتفوی صندوق بازنشستگی در حال انجام است.
طهماسبی تاسیس این صندوق را به عنوان درگاه ورودی برای نخبگان و جوانان در حوزه سرمایه گذاری های نو به مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری دانست.
وی در ارتباط با حوزه فعالیت این صندوق یادآور شد: استراتژی "فنابا" سرمایه گذاری در استارت آپ های حوزه فینتک و خدمات اطلاعات و ارتباطات (ICT) مرتبط با صندوق‌های بازنشستگی است که در این مسیر تاکنون پیشنهادهای زیادی برای پروژه استارآپی ارایه شده که بررسی آنها توسط یک تیم حرفه ای در حال انجام است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر