کد خبر: 59459
A

سرپرست دادسرای ویژه جرائم رایانه ای مرکز خراسان رضوی گفت: طی روزهای اخیر ١٠ مورد از حسابهای بانکی مرتبط با دریافت یارانه متعلق به شهروندان مشهدی در اقدامی از سوی افراد کلاهبردار مورد سوءاستفاده قرار گرفت.

به گزارش دیده بان ایران؛ مهدی حقدادی در همین رابطه افزود: کلاهبردارن با ساخت صفحه جعلی در اینترنت و ارسال همزمان پیامکهای انبوه حاوی متن 'یارانه شما قطع شد. برای فعالسازی در لینک زیر ثبت نام کنیدwww.Yaranehe.com' شهروندان هدف کلاهبرداری را به سایت و صفحه جعلی راهنمایی می کردند. 
وی ادامه داد: برخی شهروندان نیز با سهل انگاری و اعتماد نابجا، اطلاعات بانکی خود را در صفحه جعلی اینترنتی ثبت کرده و از این طریق همه اطلاعات مربوط به حسابشان در اختیار کلاهبرداران قرار گرفت لذا وجوه حساب بانکی آنها مورد دستبرد واقع شده است. 
سرپرست دادسرای ویژه جرائم رایانه ای مرکز خراسان رضوی گفت: پیرو ثبت شکایات متعدد در دادسرای ویژه فضای مجازی مشهد موضوع در دستور کار مرکز واکنش سریع جرائم رایانه ای قرار گرفت و با اقدام فوری تمام حسابهای بانکی متهمان شناسایی، مسدود و مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال توقیف شد. 
وی به احتمال وجود حداقل 150 شاکی دیگر مرتبط با همین موضوع در دیگر شهرهای خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: این رفتار متهمان تحت عناوین 'جعل رایانه ای و کلاهبرداری رایانه ای' مستوجب مجازات حبس، جزای نقدی و رد مال است. /ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر