کد خبر: 60687
A

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به امر عدم تعادل در صورت های مالی بانک ها این موضوع را به عنوان یکی از مهمترین معضلات اقتصاد خواند و گفت: بدلیل ناکارآمدی برخی بانک ها مطالبات معوق به بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ هادی حق شناس در گفت وگویی  با بیان اینکه ادغام بانک ها بعد از ساماندهی موسسات غیرمجاز بهترین اقدام دولت در عرصه اقتصادی است گفت: ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح که در دست اقدام است می تواند به امر تعادل در نظام بانکی کمک شایانی کند.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به امر عدم تعادل در صورت های مالی بانک ها این موضوع را به عنوان یکی از مهمترین معضلات اقتصاد خواند و گفت: بدلیل ناکارامدی برخی بانک ها مطالبات معوق به بیش از 300 هزار میلیارد تومان رسیده و شاهد انباشتگی بدهی های این بانک ها هستیم که امیدواریم با برنامه ادغام بانک ها این معضل برطرف شود.

حق شناس گفت: یکی از مزیت های ادغام کاهش هزینه های مازاد و فعالتر شدن بانک هاست و قطعا ادغام بانک ها و فروش اموال مازاد آنها می تواند موجب به فعلیت رساندن تمام توانایی های مالی این بانک ها در قالب یک بنگاه اقتصادی شود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به محفوظ بودن سپرده های مردمی در جریان ادغام  گفت: مردم و تمام سپرده گذاران در این بانک ها اطمینان داشته باشند که سرمایه های آنان کاملا محفوظ خواهد بود و بانک مرکزی به عنوان مقام ناظر از سپرده های مردمی صیانت می کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر