کد خبر: 61566
A

سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا، از آغاز بازسازی خانه‌های آسیب دیده از سیل در استان مازندران، توسط گروه‌های جهادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلای استان مازندران در گفتگویی درباره آخرین اقدامات انجام شده برای رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استان، گفت:‌ از هفته گذشته ده شهرستان ما درگیر سیل بود و ما از همان روز اول وارد میدان شدیم. برخی  مسیر روستاها هنوز باز نشده و در تلاشیم تا جاده‌های مسدود باز شود

وی درخصوص وضعیت روستاهای کوهستانی اظهار داشت: با مسدود بودن راه‌ها، مشکلات تغذیه‌ای برای ساکنان و همچنین دام‌های آنها به‌وجود آمده است چراکه دام‌پروری شغل اصلی این روستاییان است و باید مانع از تلف شدن دام‌ شویم. در تلاشیم با کمک‌های مردمی و کمک سایر استان‌ها، جاده‌های روستایی را باز کنیم تا مواد غذایی برای مردم و علوفه برای دام‌ها با کامیون ارسال شود.

سردار بابایی با بیان اینکه روستاهای پایین دست نیز دچار آب گرفتگی شدند و آب در شهرستان سیمرغ به یک متر و 17 سانت می‌رسید، گفت: نیازمند دستگاه لجن کش هستیم تا آب را از محیط منازل بیرون بکشیم. اینها همه جزو برنامه های ما است و برای آن نیازمند کمک هستیم. 

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه افراد نیازمند که دچار آسیب شدند، منتظرند تا کمک‌های بیشتری به آنها برسد، تصریح کرد: پایگاه‌های مقاومت مامور شدند افراد نیازمند را در نزدیکی خود شناسایی کنند  چراکه نیازمندان در اولویت سازمان بسیج مستضعفان هستند و ساخت دامگاه و تعمیر خانه‌های آسیب دیده برای این افراد با کمک‌هایی که مردم و سازمان بسیج می‌کنند، در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: ما الان از حالت بحران و اضطرار خارج شدیم و بازسازی شروع شده است. 61 گروه جهادی شامل 1050 نفر در منطقه حضور دارند و به لطف خدا کار بازسازی به خوبی انجام خواهد شد و امیدواریم نیازهایی که اعلام کردیم برطرف شود

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر