کد خبر: 62322
A
اردکانیان در جمع خبرنگاران:

وزیر نیرو با بیان اینکه منتظر دو بارش در هفته آینده و همچنین اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت هستیم، تاکید کرد: شدت این بارش‌‌ها در ظاهر زیاد نیست اما باید از حیث خالی کردن مخازن سد‌های بزرگ به مرور با ملاحظات فشاری که به پایین دست می‌‌‌آید را کنترل کنیم.

به گزارش دیده بان ایران، رضا اردکانیان ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، درباره آخرین اقدامات وزارت نیرو درخصوص سیلاب‌ها در غرب و جنوب غرب کشور گفت: همانطور که مقام معظم رهبری نیز گفتند سیل هم برکات دارد و هم صدمات. کار ما این است که صدمات را به حداقل رسانده و نعامات را کنترل کنیم. فعلا زمان امداد و نجات است. 

وی با بیان اینکه منتظر دو بارش در هفته آینده و همچنین اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت هستیم، اظهار داشت: همکاران ما در سازمان هواشناسی باید اطلاعات دقیق را بدهند. شدت این بارش‌‌ها در ظاهر زیاد نیست اما باید از حیث خالی کردن مخازن سد‌های بزرگ به مرور با ملاحظات فشاری که به پایین دست می‌‌‌آید را کنترل کنیم. 

وزیر نیرو ادامه داد: علاوه بر بارش‌ها خوشبختانه امسال برف قابل ملاحظه‌‌ای هم در حوزه آبریز کرخه داشته‌‌ایم. حدود شش هزار کیلومتر مربع سطح برفی داریم. 

اردکانیان با بیان اینکه در حوزه کارون بزرگ که ارتفاع استان‌های متعددی را پوشش می‌‌دهد حدود ۹ هزار متر مکعب است، تصریح کرد: همانطور که تالاب‌‌های تشنه بسیاری با این نعمات سیراب شدند، ملاحظاتی از نظر اشتغال‌‌زایی، روحی و روانی جامعه نیز وجود دارد. 

وی با بیان اینکه سدهای مصرف آب شرب و برق وجود دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر خساراتی وجود دارد. تلاش می‌کنیم خسارات به ویژه خسارات جانی به حداقل برسد. همه سختی‌‌ها را تحمل می‌‌کنیم که خسارات جانی نداشته باشیم تا مردم به مسکن و خانه خود بازگردند. 

وزیر نیرو افزود: شرایط در خوزستان به گونه‌‌ای بوده که ما توانسته‌‌ایم طی این چند روز در جهت تخفیف فشار در پایین دست در خروجی سد گتوند که انتهای زنجیره کارون بزرگ و کرخه است، عمل کنیم. این میزان حدود ۳۰ درصد است. 

وی با تاکید بر اینکه مسائل لازم محاسبه و پایش می‌‌شود، ابراز داشت: ان‌شالله این سطح از همکاری میان همه دستگاه‌‌ها و مردم ادامه خواهد داشت./ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر