کد خبر: 6246
A

معاون اول رییس جمهور از طرح ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، دکتر اسحاق جهانگیری در دومین روز از سفر خود به استان کرمان، با حضور در شهرستان قلعه گنج از برخی طرح ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی در این شهرستان که به همت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و بنیاد علوی سرمایه گذاری شده است ، بازدید کرد و در جریان پیشرفت کارها و روند فعالیت ها در این طرح ها قرار گرفت.
معاون اول رییس جمهور ابتدا با حضور در شهرک صنعتی قلعه گنج از شرکت تولید آبمیوه پاکدیس که سال گذشته با اعتبار 3 میلیارد تومان افتتاح شده است بازدید کرد. در این شرکت هم اکنون 40 نفر در حال کار و فعالیت هستند.
دکتر جهانگیری سپس از کارگاه فرش بافی در شهرک صنعتی قلعه گنج نیز بازدید کرد و از برنامه های این کارگاه برای آموزش به هنرجویان مطلع شد.
کارگاه فرش بافی قلعه گنج براساس قرارداد شرکت سهامی فرش ایران با بنیاد علوی فعالیت خود را آغاز کرده و به زنان این منطقه فرش بافی آموزش می دهد. هم اکنون 85 دار قالی در این کارگاه مستقر شده و 60 نفر در حال حاضر در حال آموزش هستند. تاکنون 120 نفر در این کارگاه فرش بافی را فرا گرفتند و هم اکنون در منازل خود مشغول فعالیت هستند و بنیاد علوی نیز متعهد شده است تا دو سال محصولات آنها را خریداری کند. 
دکتر جهانگیری سپس از مجتمع دامپروری پرورش بز شیری مولد نیز بازدید و گزارشی از برنامه های این مجتمع برای توسعه دامپروری در منطقه قلعه گنج دریافت کرد. این مجتمع دارای 1000 رأس بز شیری مولد از نژاد اصلاح شده اسپانیایی است که هر بز روزانه بیش از 3 لیتر شیر می دهد. قرار است با توسعه دامپروری در این مجتمع و رساندن آن به 3 هزار رأس بز شیری، تعدادی دام به روستاییان واگذار شود تا مردم این منطقه بتوانند برای خود دامپروری کوچک راه اندازی کنند.

معاون اول رییس جمهور از پروژه توان افزایی طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان قلعه گنج بازدید کرد و با توضیحات استاندار کرمان و فرماندار قلعه گنج در جریان جزئیات این برنامه قرار گرفت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر