کد خبر: 6266
A
با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت:‌

با حضور معاون اول رییس جمهور طرح آبرسانی به 141 روستا در سه استان کرمان، لرستان و یزد به صورت همزمان افتتاح شد.

دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در ادامه برنامه های سفر دو روزه خود به استان کرمان در روستای شمزان دولاب از توابع شهرستان قلعه گنج حضور یافت و ضمن افتتاح طرح آبرسانی به 34 روستا در استان کرمان، در مجموع 141 شبکه آبرسانی به روستاهای استان های کرمان، یزد و لرستان را از طریق ارتباط زنده تلویزیونی افتتاح کرد.
گفتنی است برنامه آبرسانی به این 141 روستا از پروژه های اقتصاد مقاومتی شرکت آب و فاضلاب روستایی در این سه استان است. 


در این مراسم وزیر نیرو هم گزارشی از برنامه این وزارتخانه برای آبرسانی به 924 روستا در سطح کشور ارائه کرد و گفت: در بودجه سال 92 که در دولت گذشته به تصویب رسیده بود هیچ ردیفی برای آبرسانی به روستاها وجود نداشت و در نخستین سال دولت تدبیر و امید 200 میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاها در بودجه لحاظ شد.


مهندس چیت چیان افزود: برای سال 94 این بودجه به 400 میلیارد تومان ارتقاء پیدا کرد و در سال 95 نیز 500 میلیون دلار و 400 میلیارد تومان و 100 میلیارد تومان دیگر از محل عوارض در قانون بودجه برای آبرسانی به روستاها اختصاص یافت که در مجموع این اعتبارات در سال 95 به 2000 میلیارد تومان رسید که تحول بزرگی در خدمت رسانی به مردم روستاهای کشور بود.


وی با تاکید براینکه در سال 95 وزارت نیرو قرار است حداقل به 2000 روستا در کشور آبرسانی کند افزود: تا پیش از امروز 1486 روستا از شبکه و منبع آب مناسب برخوردار شده اند که جمعیتی بالغ بر 780 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته اند.
مهندس چیت چیان ادامه داد: امروز نیز 141 روستا در سه استان کرمان، لرستان و یزد از شبکه آبرسانی برخوردار می شوند و جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفر تحت پوشش قرار می گیرند.


معاون اول رییس جمهور در این مراسم از طریق ارتباط زنده تلویزیونی فرمان آغاز بهره برداری از طرح های آبرسانی در استان های لرستان و یزد را صادر کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر