کد خبر: 63160
A

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که بنزین سرمایه کشور است و باید از هدر رفت آن جلوگیری کنیم گفت: بر همین اساس دولت در آستانه تصمیم گیری نهایی در این زمینه است.

به گزارش دیده بان ایران، دژپسند در حاشیه نشست با مجمع کارآفرینان در مصاحبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات در دست اجرا برای اصلاح نظام بانکی گفت همچنین شیوه نامه را برای اجرای بانکداری دیجیتال در کشور دادیم که خیلی از روندها را اصلاح خواهد کرد.

وزیر اقتصاد افزود: وزارتخانه پیشنهادی را برای نحوه واگذاری و فروش دارایی‌های مازاد بانک‌های دولتی ارائه کرده که در جلسه چهارشنبه دولت مطرح می شود.

وی درباره ادغام بانکهای نظامی گفت این کار در حال انجام است و قدم به قدم پیش می رود و تاکنون به خوبی انجام شده است.
دژپسند در پاسخ به سوالی در خصوص زمان ارائه لایحه سی جی تی گفت این لایحه در آستانه نهایی شدن است و تا خرداد از وزارت اقتصاد ارسال می شود.
وی درباره زمان برگزاری جلسه هیئت واگذاری گفت جلسه آینده این هیئت برای بررسی راهکارهای عملی برون رفت از آسیب های فعلی دوشنبه آینده برگزار می‌شود.


دژپسند در پاسخ به سوالی درباره وجود یارانه های پنهان گفت مدیریت این موضوع از جمله یارانه سوخت و انرژی باید به گونه ای باشد که به رفاه جامعه به ویژه اقشار در دهک اول تا هفتم دچار آسیب نشود.
وی افزود از طرفی بنزین سرمایه کشور است و باید از هدر رفت آن جلوگیری کنیم که بر همین اساس دولت در آستانه تصمیم گیری نهایی در این زمینه است.
وی با اشاره به نشست امروز با فعالان اقتصادی و کارآفرینان گفت در این نشست موضوعاتی مثل مالیات بیمه بانک گمرک و سرمایه گذاری مطرح و موانع موجود بررسی شد و در خیلی از موارد از گذشته کارگروه مورد نظر تشکیل شده است.
وی افزود قرار شد برای توسعه بازار و تامین مالی بنگاه های اقتصادی وزارت اقتصاد کمک کند و تاکید بر این بود تا کارگروهی برای تامین مالی بنگاه ها از طریق بازار سرمایه تشکیل شود.
وی وی با بیان اینکه از ۴۰ میلیارد دلار صادرات فقط ۱۰ میلیارد دلار تو چرخه اقتصاد بازگشته است گفت از طرفی بخش خصوصی باید کمک کند تا ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بلز گردد.
وی گفت موضوع مالیات بر ارزش افزوده نیز با تصویب نهایی در مجلس بخش قابل توجهی از مشکلات مربوط به آن حل خواهد شد.
وی درباره مسائل گمرکی افزود بازرگانانی که کارت طلایی دارند باید در مدت ۲۴ ساعت امور مربوط به گمرک آنها انجام شود.

تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر