کد خبر: 66502
A
مدیرکل روابط عمومی وزارت:

کسری نوری، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سوم سیما درباره اظهارات زاکانی در همین برنامه توضیحاتی داد.

به گزارش دیده بان ایران، کسری نوری، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سوم سیما درباره اظهارات زاکانی در همین برنامه توضیحاتی داد.

اهم اظهارات مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت به شرح زیر است:

*اظهارات آقای زاکانی به دو بخش تقسیم می‌شود؛ بخشی از آن کذب و خلاف واقع است و بخشی دیگر افتراست.

*آقای زاکانی طوری صحبت کردند که انگار آقای زنگنه طول موج خود را با غربی‌ها تنظیم کرده و گویی چند تفاهم‌نامه امضا شده اما آقای زنگنه همه آنها را بهم زدند.
از یک سو می‌گویند زنگنه خسته است و از طرفی دیگری طوری صحبت می‌کنند که فرد ابرقدرتی است که می‌تواند جلو همه قراردادهای خاص را بگیرد، که این موضوع تناقض دارد.
کشور حساب و کتاب و مراجع بالادست دارد. اگر زنگنه بتواند جلو همه قراردادها را بگیرد، یعنی کشور چارچوب ندارد.

*آقای زاکانی اگر می‌توانستند لغو قرارداد برانکو با پرسپولیس را هم را در زمره اتفاقات وزارت نفت قرار می‌دادند!

*آقای زاکانی گفتند، ۷۲ نفر از نمایندگان محترم مجلس نامه‌ای درباره عملکرد وزارت نفت به سران قوا نوشتند که آقای زنگنه پاسخ ندادند. زنگنه در یک نشست خبری به همه آن ادعاها پاسخ دادند. اینکه می‌گویند پاسخ ندادند، کم‌لطفی است.

*می‌گویند زنگنه به خام‌فروشی اعتقاد دارد، در حالی که ارزش محصولات پتروشیمی در زمان وزارت آقای زنگنه به ۱۲ میلیارد دلار رسید و امسال با افتتاح ۱۸ طرح بالاتر هم می‌رود.

*ظرفیت پالایشی کشور نیز در زمان وزارت آقای زنگنه از یک میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه به ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه رسیده است.وزارت نفت طبق اصل ۴۴ مجاز به ساخت پالایشگاه نیست.

*آقای زاکانی کسی است که باید درباره قرارداد کرسنت پاسخ دهند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر